1600 zł za bilet donikąd

Singapore Airlines

Linie lotnicze Singapore Airlines w październiku zamierzają uruchomić loty donikąd. Pasażerowie są zachwyceni.

Pod koniec października Singapore Airlines powracają z lotami komercyjnymi po wielu miesiącach przerwy spowodowanej koronawirusem. Nazwane „lotami donikąd” mają wystartować z lotniska Changi i wylądować tam z powrotem po trzech godzinach.

Ponieważ granice są nadal zamknięte dla swobodnego podróżowania, loty donikąd pomogą generować jakiekolwiek dochody dla linii lotniczej, zwłaszcza po ogłoszeniu straty 750 mln dolarów za pierwszy kwartał roku finansowego. Liczba pasażerów przewoźnika spadła o 99,5 proc.

Aby uczynić loty jeszcze bardziej atrakcyjnymi, będą one oferowane w pakiecie z opcjami przejazdu limuzyną na lotnisko oraz kuponami na zakupy na lotnisku Changi, donosi Bloomberg.

Dyrektor Singapore Air Charter, Stefan Wood jest przekonany, że popyt na loty będzie duży. Wg badania przeprowadzonego przez linię lotniczą 75 proc. pasażerów jest skłonnych zapłacić za bilet, aby ponownie móc polecieć samolotem.

Prawie połowa jest gotowa zapłacić 210 dolarów (800 zł) za miejsce w klasie ekonomicznej, a 40 proc. chętnie zapłaci 430 dolarów (1600 zł) za miejsce w klasie biznes.

W czasie pandemii Singapore Airlines wprowadziły znaczne zmiany w swojej strukturze. Linia lotnicza podała wiadomość o zmniejszeniu o 15% zatrudnienia.

Ponadto przewoźnik dąży do znacznego zmniejszenia swojej floty. Grupa SIA ma w sumie 220 samolotów, w tym aż 19 największych na świecie Airbusów A380 jest uziemionych. Wiele linii lotniczych pożegnało się z tym gigantem w 2020 roku, Air France zezłomowało wszystkie swoje A380 w czerwcu.

Usunięcie A380 pomoże SIA obniżyć koszty. Jeśli chodzi o starsze samoloty, Boeingi 777 SIA również mogą zostać wyłączone z floty. W tej chwili SIA Group ma 34 Boeingi 777 o średnim wieku 12,3 lat.

źródło: onet
foto: Unsplash


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!