Afrykańska Organizacja Turystyczna: zorganizujmy strefy bez wirusa

Lotnisko

Patron Afrykańskiej Organizacji Turystycznej, dr Taleb Rifai, sugeruje utworzenie ,,stref odpornych na koronawirusa”. Składa propozycję z troski o przywrócenie turystyki krajowej, regionalnej i międzynarodowej w Afryce.

Dr Rifai zna się na rzeczy.  Pracował jako sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO). Uważa, że bariera psychologiczna jest obecnie jednym z najważniejszych czynników uniemożliwiających ludziom podróżowanie. Jego zdaniem poczucie  bezpieczeństwa niezbędne w podróży, musi być połączone z wdrożeniem aktywnych środków bezpieczeństwa.

„Proponuję wyznaczenia tak zwanych „stref odpornych na koronawirusa”.  W niektórych miejscach już jest to możliwe ”, napisał dr Rifai na Twitterze. „Oczywiście musimy pamiętać, że  nikt nie  zagwarantuje 100-procentowej pewności”, dodał były sekretarz generalny..

O wyznaczeniu i  i przygotowaniu „strefy” zdecydują   restrykcyjne kryteria. Obszarybędą miały punkty kontroli wejścia i wyjścia. Turyści będą korzystać z  konkretnego portu lotniczego.  W rezultacie powstana strefy  bezpiecznej obsługi.

W podsumowaniu propozycji  patron Afrykańskiej Organizacji Turystycznej wyjaśnił, że skupienie się na turystyce krajowej nie wystarczy. Dlatego trzeba znaleźć odpowiednie środki do wznowienia podróży międzynarodowych.

foto: Pixabay