Air Astana uruchomi tanie linie FlyArystan

Air Astana

Air Astana ogłosiła plany powołania w I-szej połowie 2019 nowej taniej linii lotniczej o nazwie FlyArystan. Przewoźnik będzie operował flotą samolotów Airbus A320 w konfiguracji jednoklasowej ze 180 miejscami w klasie ekonomicznej.

Nowy przewoźnik będzie wzorował się na klasycznym modelu lowcostowym, ściśle opierając się na wzorcach innych tanich linii odnoszących sukcesy, takich jak easyJet, Indigo, Cebu Pacific i Air Asia.

FlyArystan będzie oferował przeloty po niskich taryfach wynoszącej około połowy obecnej ceny oferowanej przez Air Astana i głównie na trasach krajowych. Oczekuje się, że w perspektywie średnio terminowej tania linia rozpocznie operacje na regionanych trasach międzynarodowych.

Początkowo FlyArystan będzie operował flotą czterech samolotów, do 2022 rozszerzy ją do co najmniej 15 samolotów.

Zespół zarządzający FlyArystan został już wyznaczony i wybrany przez menedżerów Air Astana. Zespół poprowadzi Tim Jordan, obywatel brytyjsko-australijski z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu tanimi przewoźnikami Cebu Pacific i Virgin Blue. Projekt będzie całkowicie samofinansowany. Powołanie przez Air Astana taniego przewoźnika FlyArystan nie będzie wymagało żadnego kapitału od udziałowców, żadnych państwowych dotacji ani żadnego zewnętrznego wsparcia finansowego.

źródło: PRTL
foto: Dmitry Petrov/airliners.net

Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie