TTG Polska Dziennik Turystyczny

Air France będzie latać na biopaliwie

Air France

Loty na zrównoważonym paliwie lotniczym na trasie z San Francisco do Paryża rozpoczną się 1 czerwca przyszłego roku. Pozwolą przewoźnikowi obniżyć emisję CO2 o 6 tysięcy ton w ciągu kolejnych 16 miesięcy.

Dzięki porozumieniu z firmami z sektora paliwowego Shell Aviation i World Energy, od czerwca przyszłego roku francuska linia planuje wykorzystywać zrównoważone paliwo lotnicze podczas lotów z San Francisco do Paryża. Oblicza się, że pozwoli to obniżyć emisję CO2 o 6 tysięcy ton na przestrzeni kolejnych 16 miesięcy. Air France rozpoczął pierwsze próby z wykorzystaniem paliw alternatywnych do lotów komercyjnych w 2014 roku i od tamtej pory intensywnie inwestuje w innowacje i współpracuje z naukowcami nad rozwojem tej dziedziny. Program francuskiej linii na rzecz zrównoważonego rozwoju pod nazwą „Horyzont 2030” zakłada między innymi obniżenie do 2030 roku emisji CO2 o 50%, co będzie można osiągnąć przede wszystkim poprzez inwestycje w paliwooszczędne samoloty i wykorzystanie biopaliw.

Linia lotnicza Air France, Shell Aviation oraz dostawca biopaliw na rynku amerykańskim – firma World Energy podpisały list intencyjny dotyczący zamiaru wykorzystywania paliwa zrównoważonego do lotów na trasie San Francisco – Paryż. Na wspomnianej trasie francuski przewoźnik będzie korzystał z mieszanki paliwa tradycyjnego i zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) począwszy od 1 czerwca 2020. Współpraca między trzema firmami jest potwierdzeniem aktualnych potrzeb rynku lotniczego – korzystania z alternatywnych paliw, które pozwolą realizować loty w sposób bezpieczny i wydajny, przy minimalizacji szkód dla środowiska. Paliwo, z którego będzie korzystał Air France jest wytwarzane z niejadalnych tłuszczów i olejów odpadowych. To paliwo alternatywne do tradycyjnej nafty lotniczej, certyfikowane przez niezależną organizację RSB, które spełnia surowe normy środowiskowe i może być dostarczane do samolotów z wykorzystaniem istniejących na lotniskach standardowych instalacji do tankowania. Air France szacuje, że zastosowanie paliwa zrównoważonego na wspomnianej trasie pomoże zredukować emisję CO2 o około 6 tysięcy ton w okresie 16 miesięcy.

Air France od dawna opowiada się za stworzeniem rentownego i sprawnie działającego sektora zrównoważonych paliw lotniczych. Linia rozpoczęła pierwsze testy z wykorzystaniem paliw alternatywnych do lotów komercyjnych w 2014 roku i od tamtej pory intensywnie inwestuje w innowacje i współpracuje z naukowcami nad rozwojem tej dziedziny. Potwierdza to szczere zaangażowanie francuskiego przewoźnika w ograniczanie jego wpływu na środowisko naturalne. Obecnie linia realizuje swój program na rzecz zrównoważonego rozwoju o nazwie „Horyzont 2030”. Zakłada on między innymi obniżenie do 2030 roku emisji CO2 o 50%, co będzie można osiągnąć przede wszystkim poprzez inwestycje w paliwooszczędne samoloty i wykorzystanie biopaliw.

(mat. prasowe)

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *