Alfa Star zakłada linię lotniczą

Airbus A320

W czerwcu ma ruszyć nowa czarterowa linia lotnicza 4You Airlines. Jej założycielem jest biuro podróży Alfa Star. Początkowo obsługą lotów zajmie się Eurolot.

Nowa linia lotnicza nie ma jeszcze, przyznawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, certyfikatu AOC oraz koncesji na prowadzenie działalności czarterowej. Wszystkie rejsy będą wykonywane więc z użyciem kodu (tzw. callsign) Eurolotu, czyli „K2″.

Jak informują w komunikacie obie firmy, nowa linia lotnicza będzie dysponować airbusami A320. Z naszych informacji wynika, że maszyn nie ma jeszcze w Polsce.

Pierwsze rejsy z turystami zostaną wykonane na początku czerwca. Samoloty będą latać z Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa i Bydgoszczy do Egiptu, Tunezji, Grecji i Turcji. Będą zabierać klientów Alfa Star oraz innych biur podróży, którym miejsca w samolotach sprzeda pośrednik – firma Globe Travel Services (GDS).

– Powstanie nowych linii lotniczych to odpowiedź na sytuację na rynku. Na początek linie 4You będą posiadały trzy samoloty typu Airbus 320 – mówi cytowany w komunikacie prezes Alfa Star Krzysztof Strzylak.

– Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalnego podejścia do współpracy przez Eurolot i uważamy, że relacje jakie udało nam się wspólnie wypracować będą początkiem nowej jakości na polskim rynku przewozów czarterowych – dodaje wiceprezes 4You Airlines Michał Mikołajczak. – Mamy nadzieję, że przyczynią się one również do obopólnego długotrwałego i stabilnego rozwoju spółek.

Głos zabrał także prezes Eurolotu Tomasz Balcerzak: – Konsekwentnie wprowadzamy w życie plan Eurolotu rozwinięcia działalności czarterowej w Polsce. To rynek przyszłościowy – obserwujemy stale zwiększające się zainteresowanie Polaków wyjazdami wakacyjnymi do ciepłych krajów. Ceszymy się ze współpracy z nowym przewoźnikiem oraz biurem podróży Alfa Star, które możemy wspierać w rozpoczęciu działalności na rynku czarterów.

Samolot Airbus A320 zabierze na pokład 180 pasażerów. Przewoźnicy będą oferować przelot w klasie ekonomicznej. Na pokładzie podróżnymi zaopiekuje się czworo członków personelu pokładowego, a za sterami zasiądzie dwóch pilotów.

Rzeczpospolita/foto: Airbus