Alicja Omięcka

Alicja Omięcka

Dyrektor Generalny, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

Urodzona 13 stycznia 1967 roku, prawnik, urzędnik mianowany służby cywilnej III stopnia. Posiada dwa fakultety – jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła też studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską. Swoją edukację wzbogaciła dyplomem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, gdzie odbyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Ukończyła Studium Turystyczne w Kołobrzegu, studiowała też germanistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Doświadczenie zawodowe wzbogacała jako pilot wycieczek z językiem niemieckim.

Przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej, gdzie przez 10 lat pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością.

Jest specjalistką z zakresu prawa administracyjnego, renomowanym i doświadczonym wykładowcą, mającym na swoim koncie liczne szkolenia dla pracowników administracji publicznej na terenie całej Polski z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego oraz postępowania egzekucyjnego w administracji.

Miłośniczka podróży oraz aktywnego spędzania wolnego czasu – uprawia jogging i jeździ na rowerze.

foto: MSiT


IT&CMA