Alma otworzyła portal turystyczny

Alma Travel

Spółka kojarząca się do tej pory z siecią sklepów spożywczych oraz austriacka spółka stworzyły nowy portal turystyczny. Czy Alma zaprasza na delikatesowe wakacje?

Portal turystyczny „Alma Tours” został oficjalnie uruchomiony w poniedziałek 8. września i od tego dnia oferty były dostępne dla klientów. Oferuje standardowe wycieczki, wyjazdy weekendowe po krajach europejskich i po Polsce, ale także wyjazdy tematyczne, jak wypady na narty lub wakacje dla miłośników wina i warsztaty kulinarne.

Portal to najnowszy projekt spółki. W lipcu Alma zarejestrowała w Urzędzie Patentowym znak towarowy „Alma Travel”. Portal turystyczny kusi nowymi ofertami co dwa tygodnie, związane z wybranymi motywami przewodnimi oraz cenami, które mają być „atrakcyjne”. Wycieczki organizuje jednak austriacki partner, czyli spółka Eurotours Austria, zgodnie z regulaminem portalu, właściciel marki „Alma Travel”, nie jest organizatorem turystyki, pośrednikiem turystycznym ani agentem turystycznym.

Pierwsze delikatesy Almy powstały w Krakowie w 1995 r., dziś spółka prowadzi 40 sklepów w 16 miastach Polski. Eurotours International to austriacka spółka, działa od 1980 r. Obecnie jest dużym touroperatorem turystycznym. Zatrudnia ok 300 pracowników. W ubiegłym roku spółka wysłała na wakacje ok 1,3 mln klientów.

Źródło: Forsal


ITB Berlin 2020