Alpejskie Mistrzostwa Polski odbędą się na Słowacji

Tegoroczne Alpejskie Mistrzostwa Polski Seniorów odbędą się w ośrodku narciarskim Jasna Niskie Tatry na Słowacji.

Zawody miały być rozegrane w dniach 12-14 marca na Skrzycznem w Szczyrku, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych zapadła decyzja o przeniesieniu ich na Słowację, do Jasnej. Zawody odbędą się w ramach Mistrzostw Słowacji w dwóch terminach: w dniach 6-7 marca (zjazd, superkombinacja, supergigant) oraz 20-21 marca (slalom, slalom gigant). Na czwartek 6 marca zaplanowany jest zjazd, a w piątek 7 marca rozegrane zostaną supergigant i superkombinacja. Z kolei w czwartek 20 marca przeprowadzone zostaną zawody slalomu giganta, a dzień później – slalom.
Więcej na www.pzn.pl oraz www.jasna.sk

Alpejskie Mistrzostwa Polski i Słowacji odbędą się na Chopoku, czyli na trasach aktualnie trwających Mistrzostw Świata Juniorów, gdzie wielkim sukcesem dla Słowacji zakończył się slalom kobiet. Alpejka Petra Vlhova z Liptovskiego Mikulasa zdobyła złoty medal mistrzostw świata juniorów.
– To wspaniałe uczucie – powiedziała 18-latka. – Już sam fakt wywalczenia mistrzowskiego tytułu jest wyjątkowy, ale ogromnym zaszczytem jest to, że mogłam osiągnąć to w mojej ojczyźnie i na stokach, na których się wychowałam – dodała Vlhova.

JEN


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!