Anna Olszyńska Hotelarzem Roku 2019

Anna Olszyńska

Dyrektor generalna Vienna House Andel’s Lodz została uznana za najlepszego dyrektora hotelu sieciowego w Polsce w konkursie „Hotelarz Roku 2019” organizowanego przez magazyn „Hotelarz”. Została wybrana przez kapitułę składającą się z 30 ekspertów rynku hotelarskiego spośród kilkudziesięciu kandydatów.

Anna Olszyńska jest hotelarzem od 26 lat. Swoją karierę zawodową związała z austriacką siecią hoteli Vienna House i konsekwentnie pnie się po szczeblach kariery. Od 10 lat jest dyrektorem generalnym Vienna House Andel’s Lodz, a od 5 – dyrektorem regionalnym na Polskę Centralną i Północną. Anna Olszyńska po raz pierwszy została Hotelarzem Roku w 2015 r.

– Dziękuję moi szefom, koleżankom i kolegom za to, że mogę realizować swoja największą pasję, jaką jest hotelarstwo. Przede wszystkim jednak dziękuję mojemu Zespołowi, któremu tę nagrodę dedykuję, bo to oni na nią zasłużyli! Wygrana po raz drugi świadczy o tym, że to, co robię jest właściwe. Nie zamierzam spocząć na laurach i będę konsekwentnie dążyła tą ścieżką – z dumą mówiła Anna Olszyńska na gali Hotel Trends Poland & CEE 2019, gdy odbierała wyróżnienie.

Anna Olszyńska jest hotelarzem z pasji, człowiekiem orkiestrą, prawdziwą liderką i gospodarzem przez duże „G”. W Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje, gdzie zaczynała swoją karierę zawodową, przeszła przez wszystkie szczeble kariery – zaczynała od stanowiska recepcjonistki, aby stopniowo awansować na general manager. Na swoim koncie ma dwa duże otwarcia – Vienna House Andel’s Lodz w 2009 r. oraz Vienna House Mokotow Warsaw w 2019 r. Dzięki jej zaangażowaniu i innowacyjnemu podejściu Vienna House nieustannie umacnia swoją pozycję na polskim rynku hotelarskim.

Anna Olszyńska angażuje się w działalność społeczną i charytatywną. Dzięki jej inicjatywie Vienna House Andel’s Lodz jest partnerem stowarzyszenia Przyjaciele Świata, w którym cyklicznie realizuje projekt Kolacji Charytatywnej Przyjaciele Gotują. Jest również pomysłodawcą projektu OPEN SCHOOL DAYS, który pomaga młodym ludziom podjąć decyzję w wyborze zawodu. Za ten projekt Vienna House Andel’s Lodz został wyróżniony nagrodą Łódzkich Łabędzi dla Pracodawców Wspierających Edukację, a Anna Olszyńska została zaproszona do Rady Ekspertów.