a&o na Węgrzech: hostel w domu gier

a&oHostels, największa prywatna marka hostelowa w Europie, 28 sierpnia br. poszerzyła swoje portfolio o nowe terytorium: Węgry!

Nowy hotel a&o został otwarty w modnej dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros (Elisabethstadt). Dawniej było to centrum społeczności żydowskiej miasta. Najnowszy a&o jest stosunkowo mały – posiada 108 pokoi i 412 łóżek. Jednak, tak jak pozostałe hostele, jest centralnie położony. W dzielnicy, nazwanej na cześć cesarzowej węgiersko-austriackiej, znaleźć można urokliwe miejsca. Są tam bary, kawiarnie i restauracje, małe uliczki ze sztuką i kolorowymi muralami. To wszystko zaledwie 10 minut spacerem od głównego dworca kolejowego, Dunaju lub słynnej synagogi.

Z szacunkiem dla stylu

Budapesztański a&o zlokalizowano w dawnej fabryce gier karcianych, której historia sięga do 1910 roku. Zachował się styl  budynku. Nieruchomość została powiększona o dodatkowe piętro, co było wyzwaniem dla projektujących przestrzeń architektów. Historia fabryki została ujęta w sposób wyjątkowy. Miejscy projektanci przekształcili klatkę schodową w podróż przez współczesny świat gier karcianych. Różne motywy na każdym z pięter służą jako swoisty kierunkowskaz dla gości.

Cechą szczególną hostelu jest wewnętrzny dziedziniec, charakterystyczny element budapesztańskiej architektury, który naturalnie przedłużył hol wejściowy. Dobudowana przeszklona winda, umieszczona na wewnętrznym dziedzińcu, połączyła cztery piętra budynku.

Planowany dalszy rozwój

Berlińska sieć hosteli jest teraz obecna w 23 miastach i 8 krajach europejskich. Do dyspozycji gości jest łącznie 39 obiektów. Założyciel i dyrektor generalny Oliver Winte mówi: „To wspaniały, kompaktowy hostel w tętniącej życiem metropolii. Budapeszt ma wiele do zaoferowania zarówno pod względem kulturowym, jak i historycznym. Dlatego jest idealnym miastem dla a&o.” Firma  do 31 grudnia 2020 r. oferuje specjalne promocyjne stawki w nowym obiekcie.

„Pandemia spowolniła tempo naszej ekspansji”, mówi Henri Wilmes, dyrektor ds. Inwestycji w a&o, „ ale w zasadzie nic nie zmieniło się w planach rozwoju a&o. W przyszłości jednak będziemy poszukiwali obiektów do przejęcia, a w mniejszym stopniu tworzyli nowe.”  Dlatego fe Florencji i Heidelbergu firma zabezpieczyła już następne lokalizacje. Natomiast kolejny nowy  hostel otwierany będzie w Kopenhadze.

 

 


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020