A&O: warto skorzystać w podróży zagranicznej

Hotel/hostel sieci "A&O"

Wybierając się w jakąkolwiek podróż, czy to służbową, czy też prywatną, zawsze staje przed podróżnym pytanie: Gdzie będę nocować? Pół biedy, jeśli jest to podróż krajowa, ale co robić, jeśli musimy jechać za granicę, np. na targi do Lipska, albo na wycieczkę klasową do Pragi, albo chce ktoś zabrać żonę w romantyczną podróż poślubną do Wiednia. Wszystkim strapionym tym problemem, a wybierającym się czy to do Berlina, czy Hamburga, czy do Wenecji i zastanawiającym się, gdzie po długim zwiedzaniu lub całodziennej wizycie na targach przenocować – podpowiadam i polecam sprawdzoną „miejscówkę” – hotele i hostele sieci „A&O”.

To atrakcyjne obiekty usytuowane w zabytkowych lub nowoczesnych budynkach. Łączy w sobie zarówno standard hotelu, jak i hostelu. (Jeden budynek, ale obiekty mieszczą się w różnych skrzydłach).

Hotel/hostel sieci "A&O"

Zarówno hotele, jak i hostele należą do klasy ekonomicznej. Oferują swoim gościom nowoczesne, wygodne pokoje, którym ciepłe kolory ścian przydają kameralności i spokoju. Wygodny odpoczynek zapewniają zarówno wieloosobowe pokoje w standardzie hostelowym, co stanowi idealną ofertę dla młodzieży, studentów i wycieczek szkolnych, studenckich, klubowych, czy grup przyjaciół, jak i pokoje hotelowe jedno- i dwuosobowe. Usytuowanie hostelu i hotelu w oddzielnych skrzydłach powoduje, że goście czują się swobodnie. Wszystkie pokoje, w obu standardach, we wszystkich obiektach wspomnianej sieci, wyposażone są w łazienki, TV oraz bezpłatny dostęp do internetu przez wifi. Historyczny charakter niektórych budynków da się odczuć w holu recepcyjnym i strefie barowej. Do dyspozycji gości dostępna jest całodobowa recepcja, bar, bezpłatna czytelnia, lobby z TV Sat, strefa wifi, piłkarzyki, bilard, kącik dla dzieci, a miłośnicy muzyki w niektórych obiektach mają dostęp do pianina. W ciepłe, wiosenne i letnie wieczory do dyspozycji gości jest bar w ogrodzie oraz bar znajdujący się na tarasie usytuowanym na najwyższym piętrze. Obiekty serwują również obfite śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, niestety za dodatkową opłatą (7 euro/os).

Do dyspozycji gości jest również parking dla samochodów osobowych (płatny).

Hotel/hostel sieci "A&O"

Na uwagę zasługuje dogodna lokalizacja obiektów, gdyż położone są zwykle w samym centrum miast, naprzeciwko głównego dworca kolejowego i autobusowego, będącego głównym centrum komunikacyjnym miasta. Można z tego miejsca dojechać bez problemu, tramwajem lub kolejką do każdej prawie dzielnicy miasta. To centralne położenie hoteli sieci „A&O” umożliwia również spacery po Starówkach, gdyż znajdują się w pobliżu ( ok. 500m).

Dla gości biznesowych przygotowana została również korzystna oferta konferencyjna.

Jak wynika z powyższego, są to obiekty godne polecenia zarówno dla grup turystycznych, seniorów, rodzin z dziećmi, czy przyjeżdżających w celach biznesowych. Należy dodać, że również oferta cenowa jak na położenie obiektów (centrum miasta ), jest atrakcyjna. Ceny pokoju hostelowego zaczynają się od 9 euro/os./noc, a pokoju hotelowego od 16 euro. Warto skorzystać.

tekst i zdjęcia: Bartosz Karwacki