Awaria systemu sprzedaży PKP Intercity

Konduktor

Pasażerowie, którzy nabyli przez internet bilety na przejazd pociągami PKP Intercity, mogli przeżyć mały szok. Na bilecie zamiast swojego imienia i nazwiska ujrzeli Katarzynę Swiniarską. PKP Intercity zapewnia: taki bilet – pomimo niezgodności imienia i nazwiska z danymi okaziciela biletu – zachowuje ważność.

Problem został po raz pierwszy zauważony we wczesnych godzinach w niedzielę, 6 stycznia, po nocnej przerwie technologicznej internetowego serwisu sprzedaży biletów. Na biletach za odbyte, jak i zaplanowane przejazdy zamiast imienia i nazwiska poszczególnych podróżnych pojawiła się Katarzyna Swiniarska. Jednocześnie problem nie dotyczy nowo kupowanych biletów – te zawierają prawidłowe dane.

Awaria jest problematyczna, gdyż podczas kontroli biletów sprawdzana jest zgodność danych podanych na bilecie z imieniem i nazwiskiem figurującym w dokumencie tożsamości. Przedstawiciele PKP Intercity w korespondencji do podróżnych, którzy zgłosili problem, informowali, że bilety zakupione na 6 stycznia 2019 r. z danymi Katarzyna Swiniarska będą honorowane w pociągach PKP Intercity – każdy bilet ma swój indywidualny numer. Jednocześnie usterka została zgłoszona działowi technicznemu.

W niedzielę rano PKP Intercity poinformowało, że zgłoszony błąd jest „w trakcie naprawiania”. – Błąd został zgłoszony i jest obecnie naprawiany. Nie będzie problemu z uznawaniem takiego biletu w czasie przejazdu. Przepraszamy za niedogodności związane z funkcjonowaniem systemu – informuje spółka.

„W dniu 5 stycznia 2019 r. w systemie sprzedaży internetowej e-IC wystąpiła usterka, która spowodowała, że pobierane bilety (w formacie PDF) zawierają zmienione dane właściciela biletu. PKP Intercity podejmuje działania mające na celu przywrócenie prawidłowych danych na biletach. Osoby, które zakupiły bilet przed wystąpieniem usterki, bezpośrednio po zakupie otrzymały na swój adres e-mail bilet w postaci załącznika PDF, zawierający prawidłowe dane. Niezależnie od tego, podróżni mogą odbywać przejazdy na podstawie biletu z danymi zmienionymi w wyniku usterki. Bilety takie będą uznawane przez drużyny konduktorskie. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i zapewniamy, że prowadzimy niezbędne działania, które pozwolą na wyeliminowanie błędu” – napisała spółka w komunikacie na swojej stronie.

źródło: Rynek kolejowy
foto: PKP Intercity


Tour Salon 2019