Babiogórski Park Narodowy zamknięty do odwołania

Babiogórski Park Narodowy

Babiogórski Park Narodowy poinformował za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych, że w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 od 25 marca do odwołania będzie obowiązywał zakaz wstępu na szlaki.

W komunikacie poinformowano, że las nie stwarza zagrożenia epidemiologicznego, a spacery – szczególnie w warunkach górskich – mogą się przyczynić do wzmocnienia organizmu. Jednak, jeśli w jednym miejscu gromadzi się jednocześnie kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset osób – co ostatnio zdarzyło się na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego – to stwarzają one dla siebie wzajemnie realne zagrożenie. Dlatego podjęto decyzję o zamknięciu szlaków, która – jak podkreślono – była trudna. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

Babiogórski Park Narodowy to park narodowy utworzony w 1954 roku na terenie ówczesnego województwa krakowskiego. Znajduje się w Polsce południowej, w powiecie suskim i nowotarskim przy granicy ze Słowacją. Obejmuje północną i południową stronę masywu Babiej Góry włączając najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, czyli Diablak (1725 m n.p.m.).

źródło: Babiogórski Park Narodowy