Barack Obama o turystycznych szansach Afryki

Afryka

Afrykańska turystyka jest gorącym tematem. Nie zauważany w przeszłości potencjał turystyczny kontynentu afrykańskiego staje się coraz bardziej widoczny.

Pierwsza Afrykańska Rada Turystyki (ATB) rusza w Kapsztadzie podczas zbliżającego się World Travel Market Africa w Republice Południowej Afryki 11 kwietnia, z imponującą listą uczestników i prelegentów.

Tydzień przed startem ATB w Kapsztadzie, w Sewilli odbędzie się coroczny szczyt Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). Przy cenie 4000 USD za delegata, biorącego udział w szczycie, WTTC gości setki największych firm branży turystycznej.

Głównym mówcą na szczycie jest nikt inny, jak były prezydent USA Barack Obama, który otrzyma ogromną sumę pieniędzy, aby podzielić się swoimi poglądami na temat turystyki z dyrektorem generalnym WTTC Glorią Guevarą.

W Kapsztadzie na starcie Afrykańskiej Rady Turystyki, były Sekretarz Generalny UNWTO, dr Taleb Rifai, przybędzie na własny koszt, podobnie jak wielu innych turystycznych celebrytów i przedstawicieli większych i mniejszych organizacji. ATB spodziewa się, że w spotkaniu weźmie w udział wielu afrykańskich ministrów turystyki, szefów narodowych organizacji turystycznych, udziałowców dużych i nie tak dużych prywatnych przedsiębiorstw.

(eturbonews)
foto: Pixabay


IT&CMA