Atrakcyjnie i bezpiecznie: Batumi zaprasza turystów

Batumi – miasto w południowo-zachodniej Gruzji, na wybrzeżu Morza Czarnego, stolica autonomicznej republiki Adżarii. Od 1 lipca będzie jednym z pierwszych miejsc na świecie, które otworzą swoje granice dla turystów z zagranicy.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Światowej Organizacji Turystyki (WTO) rząd Gruzji , a także władze lokalne, aktywnie pracują nad stworzeniem bezpiecznych korytarzy. Mają one zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Środki zastosowane przez gruziński rząd w celu zapobiegania epidemii okazały się niezwykle skuteczne. Pozwoliły Gruzji zadecydować o odmrożeniu turystyki krajowej od 15 czerwca i otworzeniu granic dla międzynarodowych turystów od 1 lipca.

Gruzja ma zamiar stworzyć „Zielone Strefy”. Miasto Batumi i region Adżaria są szczególnie warte uwagi turystów ze względu na położenie,  przyrodę i bezpieczeństwo. Wybrzeże  wyróżnia się subtropikalnym klimatem, linią brzegową o długości 21 km. Morze jest ciepłe, o średniej temperaturze wody 21-29 stopni C.  Zachwyca komfortową atmosferą i niezapomnianą przyrodą.

Nawet w najzimniejszym miesiącu roku – styczniu – temperatura nie spada poniżej + 7-10 stopni C. Wszystko to sprawia, że ​​Batumi jest idealnym miejscem na urlop przez cały rok. Obecnie stanowi doskonały cel podróży na wakacje – bez ryzyka COVID-19. Region oferuje nie tylko doskonałą pogodę, ale także liczne obiekty rekreacyjne, zdrowotne kąpiele i mnóstwo atrakcji związanych z historią kraju.

Foto: GettyImages