Będą wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych

Minister zdrowia Łukasz Szumowski

– Poprosiłem MSWiA oraz GIS o wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych oraz powiatach „żółtych” i „czerwonych”, w których wprowadzono dodatkowe obostrzenia – powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W piątek w programie „Tłit” Wirtualnej Polski minister Łukasz Szumowski zapowiedział wzmożone kontrole przestrzegania zasad bezpieczeństwa w miejscowościach turystycznych oraz w tych 19 powiatach, w których zostają wprowadzane dodatkowe obostrzenia. Poinformował, że rozmawiał już na ten temat z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim, wiceministrem Maciejem Wąsikiem.

– Również poprosiłem pana ministra (Jarosława) Pinkasa, gGłównego inspektora sanitarnego o wzmożone kontrole zarówno w tych powiatach „żółtych” i „czerwonych”, jak również w pasie nadbrzeżnym i miejscowościach turystycznych, choćby takich rzeczy, jak zachowanie się w restauracjach, w sklepach – dodał minister.

– To, że jesteśmy na wakacjach, nie zwalnia nas z tego, że jak wchodzimy do sklepu, to zakładamy maskę, a jak wchodzimy do restauracji, to trzymamy dystans. I nie zwalnia to restauratorów z tego, że stoliki mają być w odpowiedniej odległości – przypomniał szef MZ.

Szumowski zwrócił uwagę, że w pasie przybrzeżnym nie ma tak dużej liczby zachorowań, jak można było się spodziewać. W tym kontekście minister zwrócił uwagę, że plażowicze często korzystają z parawanów i w efekcie zachowują dystans 1,5 m. – Poza tym polskie wybrzeże jest zwykle wybrzeżem wietrznym – dodał.

źródło: onet/PAP
foto: PAP


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!