Belize szykuje się na przyjęcie turystów

Belize

Belize szykuje się na przyjęcie turystów. Dlatego Rada Turystyki Belize (BTB) zainicjowała serię wirtualnych sesji szkoleniowych na temat nowych przepisów i zaleceń dla hoteli i restauracji. Koncentrują się one na ulepszonych praktykach sprzątania hoteli i restauracji, interakcjach społecznych i standardowych procedurach operacyjnych.

Branża turystyczna Belize przygotowuje się do ponownego otwarcia.  Zdrowia, bezpieczeństwo i dobre samopoczucia gości są ważniejsi niż kiedykolwiek. Oczekiwania podróżnych zmieniły się. Belize aktywnie dostosowuje się do tych wymagań, żeby ograniczyć ryzyko COVID-19.

W następstwie wprowadzających webinariów w najbliższych tygodniach odbędą się dalsze szkolenia dla całej branży. W tym specjalistyczne szkolenia dla menedżerów i pracowników pierwszej linii w zakresie skutecznego wdrażania  nowych protokołów. Najbliższe sesje obejmą takie tematy, jak zarządzanie programem, wytyczne dotyczące sprzątania oraz prania. Ponadto uczestnicy zostaną przeszkoleni w zakresie wykrywania objawów COVID-19 i postępowania w przypadku, gdy pracownik lub gość wykazuje objawy zakażenia.

Wszystko to odbywa się w oczekiwaniu na ponowne otwarcie międzynarodowego lotniska w Belize. W konsekwencji  tych działań sektor turystyczny Belize ma osiągnąć stan gotowości do otwarcia. Panuje  przekonanie, że branża jest dobrze przygotowana na przyjęcie podróżnych.

foto: Haakon S. Krohn / Wikimedia