Best Western przejmuje sieć hoteli w Szwecji

Best Western135 hoteli i aż o 55 obiektów więcej niż najliczniejsza z pozostałych sieci na rynku – Best Western Hotels & Resorts przejmując Sweden Hotels, jedną z największych grup hotelowych Skandynawii, objęła pozycję lidera na tamtejszym rynku usług hotelarskich.

Największa na świecie rodzina hotelowa przejęła Sweden Hotels, tym samym powiększając swoje portfolio o 59 obiektów i stając się liderem rynku hotelarskiego w Szwecji.

Założona w 1977 roku Sweden Hotels funkcjonowała według zbliżonego do Best Western systemu biznesowego, w ramach swojego portfolio łącząc i wspierając niezależnie zarządzane hotele. Pod szyldem sieci zrzeszone były głównie hotele trzygwiazdkowe oraz czterogwiazdkowe, które od tej pory zasilą szeregi marek Best Western lub franczyzy typu white label – SureStay Hotel Group.

Przejęcie Sweden Hotels stanowi kolejny krok w globalnym rozwoju Best Western. W minionym roku sieć otworzyła blisko 100 hoteli w Ameryce Północnej oraz kolejne 102 na całym świecie. Na mapie obiektów Best Western są już ponad 4 200 miejsca w 100 państwach.