Biegowe szaleństwo w Uzdrowisku

Półmaraton Ciechocinek

Śmiało można powiedzieć, iż biegowe „szaleństwo” ogarnęło całą Polskę, a miłośników biegania z przybywa! Także nasze „Miasto Zdrowia” staje się co roku letnią areną festiwalu biegowego, a to za sprawą cieszącego się popularnością wśród zawodników z całego kraju Półmaratonu Uzdrowisko Ciechocinek.

Co roku sierpniowy Półmaraton przyciąga do kurortu nie tylko setki uczestników samego biegu, ale też ogromną rzeszę kibiców i obserwatorów. Warto się przyłączyć i dobiec w ,,solankowej bryzie” po cenne nagrody.

Trasa biegu jest malownicza, przebiega przez najbardziej charakterystyczne dla Ciechocinka miejsca: Park Zdrojowy, tężnie solankowe, fontannę ,,Grzybek” , kultowy deptak.

Patronat nad naszym wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosta Powiatu Aleksandrów Kujawski , TVP 3 Bydgoszcz, Polskie Radio Pik oraz Gazeta Pomorska. W zeszłym roku zaszczycił nas swoją obecnością Robert Korzeniowski, jeden z najwybitniejszych polskich sportowców, wielokrotny mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy.

Do VI edycji Półmaratonu Uzdrowisko Ciechocinek pozostało już mało czasu! Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu, zachęcamy do odwiedzenia strony – www.polmaratonciechocinek.pl.

Półmaratonowi towarzyszą liczne imprezy: (26.08.) zapraszamy na Grand Prix Tężnie Run – cykliczną imprezę sportowo-rekreacyjną w biegach i nordic walking; wieczorem na Stadionie Miejskim odbędzie się Piknik ,,Na zakończenie wakacji” z udziałem legendarnej grupy Perfect.

27 sierpnia, przed rozpoczęciem zmagań z trasą półmaratonu, zapraszamy rodziców wraz z pociechami do udziału w biegach młodzieżowych. Dystanse są uzależnione od kategorii wiekowej, zapraszamy również dzieci do biegu wspólnie z mamą i tatą. Medale dla wszystkich!

Osoby, które zechciałyby spędzić ostatni weekend sierpnia w Ciechocinku zapraszamy również do naszej nowej strefy hotelowej w Szpitalu Uzdrowiskowym nr IV ,,Dom Zdrojowy”. Atrakcyjna cena w połączeniu z komfortem na pewno sprawi, że będzie to dla Państwa wyjątkowo udany weekend!

26-27 sierpnia spotkajmy się w Uzdrowisku!

foto: J. Wasicki