Biot na Lazurowym Wybrzeżu

Biot na Lazurowym Wybrzeżu

Miasteczko Biot, znane przede wszystkim z bogatej tradycji rzemiosła artystycznego, oferuje w 2018 r. wiele różnego rodzaju atrakcji.

Restauracje i piwniczki winne

Przyjedź i skosztuj tradycyjnej kuchni w nagradzanej gwiazdkami restauracji. Rozkoszuj się chwilą z rodziną czy w gronie przyjaciół podczas degustacji miejscowych produktów najwyższej jakości, przy akompaniamencie dobrych win i w pięknym otoczeniu, w samym sercu miasteczka.

Biot i lokalne rzemiosło

Biot wyróżnia się na tle innych miast poprzez obecność różnego rodzaju artystów. Tutejsze rzemiosło, skupiające wszelkie aktywności mające na celu poprawę relacji między życiem, sztuką i środowiskiem, stanowi nieustanne źródło inspiracji. Miasto Biot otrzymało w 1997 r. tytuł « Villes et Métiers d’Art » (Miasta rzemiosła) za obszerną wiedzę z zakresu wyrabiania szkła oraz za swoją bogatą tradycję artystyczną.

Biot, stolica szkła

Uznane na całym świecie dzięki swojej bogatej tradycji szkła bąbelkowego (verre bullé), Biot nie utraciło swego autentycznego czaru z biegiem lat i stanowi doskonałe połączenie sztuki życia z rzemiosłem artystycznym. Pierwsza huta szkła, założona 1956 roku przez Éloi Monod, dała początek kolejnym warsztatom w gminie Biot oraz na terenie całej Francji. Mistrzowie sztuki wyrobu szkła są zawsze chętni do pomocy w odkrywaniu sekretów pracy nad tym fascynującym materiałem, podczas pokazów wyrobu niezwykłych i unikatowych dzieł na oczach widzów.

Kreatywna Turystyka

Przeżyj niezapomniane chwile kreatywności w atelier artystów z Biot, tego miasteczka pełnego uroku. Około dwudziestu twórców otwiera drzwi swoich pracowni, by każdy zainteresowany mógł zapoznać się z tajnikami ich warsztatu.

Stowarzyszenie La Créative Dwudziestu siedmiu artystów z Miast Rzemiosła (Villes Métiers d’Art) naszego regionu czeka na Was na zmianę w La Boutique na Place de l’Église w Biot! Ich celem jest promocja bogactwa twórczości współczesnej z naszego regionu poprzez udostępnienie wszystkim wyjątkowych obiektów i dzieł.


Europe-China Economic and Trade Forum
Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie