Biuro podróży Olimp ogłosiło upadłość

Turysta

W związku z utratą płynności finansowej biuro podróży Olimp w Krakowie ogłosiło w czwartek upadłość – wynika z wydanego przez biuro oświadczenia.

Firma kończy działalność po ponad 20 latach. Wszystkie planowane wyjazdy zostały odwołane, klienci mają otrzymać zwrot środków wpłaconych na poczet wyjazdów.

O upadłości biuro poinformowało w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Jak czytamy, właściciele byli zmuszeni do podjęcia najtrudniejszej decyzji w ich życiu. Decyzja związana jest ze „spadającymi od kilku lat obrotami i coraz mniejszą sprzedażą wyjazdów”.

„Wielu naszych klientów znaliśmy osobiście, wspólnie odwiedziliśmy różne zakątki Europy, nasza wspólna miłość do podróży, gór i morza sprawiła, że biuro to było dla nas czymś dużo więcej niż tylko miejscem pracy” – czytamy.

Właściciele biura podkreślają, że zrobili wszystko, co w ich mocy i do ostatniej chwili prowadzili negocjacje. „Niestety mimo naszych starań, próby odnowienia kredytowania, pozyskania inwestora i wreszcie sprzedaży firmy niestety nie powiodły się, dlatego też zmuszeni jesteśmy do zakończenia działalności” – głosi oświadczenie.

Klienci, którzy obecnie przebywają za granicą, mają zapewnione świadczenia, aby mogli dokończyć pobyt, a także zapewniony transport powrotny zgodnie z rezerwacjami.

Pełna treść oświadczenia wydanego przez biuro

źródło: PAP / onet
foto: Pixabay


Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie