Blogerzy promują turystykę w Azji Środkowej

Kazachstan

Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) gości dziesięciu popularnych międzynarodowych blogerów podróżniczych w dniach 8-18 sierpnia w celu promowania turystyki w Azji Środkowej.

Wspierane przez USAID dwie równoległe wycieczki Kazachstan – Kirgistan i Uzbekistan-Tadżykistan podkreślą możliwości turystyczne regionu. Podczas podróży publiczność może śledzić posty blogerów za pomocą hashtagu #TravelCentralAsia lub na stronach mediów społecznościowych blogerów na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Blogerzy skupiają się na szerokiej gamie rynków turystycznych, od wycieczek nastawionych na przygodę i poznawania kultury po destynacje niezależne i niecodzienne. Odwiedzają tak popularne turystyczne miejsca w Azji Środkowej, jak Samarkanda, Kanion Charyn, Karakol, Góry Fann i wiele innych.

Goście będą mieli okazję uprawiać trekking górski, jazdę konną, pomieszkać w jurcie, a także podzielić się wrażeniami na temat odwiedzania Azji Środkowej ze swoich międzynarodowymi czytelnikami. Rząd USA poprzez USAID wspiera rozwój turystyki w Azji Środkowej jako sektora gospodarki o wysokim potencjale wzrostu. USAID współpracuje z lokalnymi organizacjami turystycznymi i przeszkolił lokalne pensjonaty do korzystania z usług Booking.com, promował Azję Środkową na międzynarodowych targach turystycznych, pomógł ulepszyć usługi hotelowe i przewodników turystycznych, a także ułatwił rozwój nowych produktów turystycznych.