Bułgaria prezentuje możliwości turystyczne na wirtualnej wystawie

Bułgaria

Elastyczność, innowacyjność i bezpieczeństwo są jednymi z warunków koniecznych do przetrwania branży turystycznej w czasie pandemii. Uczestnicy pierwszej wirtualnej wystawy turystycznej w Bułgarii zjednoczyli się wokół tej opinii.

Darmowy dostęp online do aktualnych ofert wakacyjnych w Bułgarii jest możliwy z dowolnego miejsca na świecie dzięki platformie eventowej HOLIDAY & SPA / VirtualShow. Będzie działać do połowy lutego – zapowiadają organizatorzy. Wystawa prezentuje ponad 90 aktualnych ofert w 50 miejscowościach turystycznych w Bułgarii i za granicą.

W ramach inicjatywy internetowej szereg dyskusji prowadzą również podmioty branżowe. Jak utrzymać konkurencyjność branży w perspektywie długoterminowej? Jaka jest rola technologii w planowaniu podróży. Dlaczego ważne są anulacje, zwroty lub zmiany daty dla turystów w tych niepewnych czasach? Te i inne pytania dotyczą osób zatrudnionych w jednym z najbardziej dotkniętych sektorów gospodarki.

Zdaniem Vladimira Nikova ze Stowarzyszenia Hotelarzy i Restauratorów w Velingradzie, znanego jako uzdrowiskowa stolica Bałkanów, tego lata lokalni przedsiębiorcy, aby przeżyć, liczyli przede wszystkim na indywidualne wyjazdy i oferty rekreacji na świeżym powietrzu. Jak widzi przyszłość branży w pandemii?

„Jeśli rok temu mogliśmy przewidzieć rezerwacje, powiedzmy z miesięcznym wyprzedzeniem, to teraz niczego nie możemy przewidzieć. W tej chwili około 60% hoteli w Welingradzie jest zarezerwowanych na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Ale bardzo mała część jest opłacona z góry. I wszyscy zadają sobie pytanie: co się stanie, czy będzie w ogóle okazja do zapełnienia bazy na święta” – podsumowuje  Nikov.

Czy można prognozować w czasach, gdy biznes nie zależy od ludzi? A jeśli państwo tego nie rozumie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że straty będą jeszcze poważniejsze.

źródło: Radio Bulgaria
foto: Evgeny Chervinsky