Burj Al Arab – najlepszy hotel na świecie

Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab jest najlepszym hotelem na świecie już trzeci rok z rzędu. Według czytelników „Daily Telegraph” uznawany jest też za najlepszy hotel na Bliskim Wschodzie po raz dziewiąty rok z rzędu.

Wyniki zostały ogłoszone podczas ceremonii w Londynie, a podał je Gerald Lawless – prezes Jumeirah Group. – W imieniu grupy Jumeirah, operatora tego wybitnego obiektu, chciałbym podziękować czytelnikom The Daily Telegraph za odnowienie wiary w Burj Al Arab, a także podziękować naszym klientom za ich ciągłe wsparcie. Dziękuję również naszym kolegom, którzy świadczą usługi w tym słynnym hotelu – powiedział.

Hotel Burj Al Arab jest budynkiem w kształcie żagla o powierzchni 321 metrów kwadratowych. Oferuje on luksusowe apartamenty z oknami od podłogi do sufitu z widokiem na wybrzeże Dubaju. Znajduje się tu także spa z pełnym zakresem usług, a całość uzupełnienia 8 restauracji i barów.

Wszystkie apartamenty urządzone są w ciepłych kolorach z wykorzystaniem oryginalnych tkanin. Każdy apartament obejmuje duży obszar do jedzenia, w którym można pomieścić od 4 do 6 osób.

Goście mogą także skorzystać z usługi lokaja dostępnego przez całą dobę, aby zaspokoić różne potrzeby. Hotel oferuje również usługi transportowe, oraz zapewnia dostęp do prywatnej plaży, na której znajdują się parasole i wygodne leżaki do opalania.

Tarek Abo Saeid


ITB Berlin 2020