Parada w Nowym Orleanie w nowej odsłonie

Po raz pierwszy od 1979 roku miasto Nowy Orlean odwołało swoją słynną paradę z okazji Mardi Gras. Celebracje, które zaplanowane były na luty 2021, w związku z pandemią przybiorą inną formę.

Jednak mimo to Nowy Orlean próbuje uratować swoją największą coroczną imprezę. Ulica Bourbon i dzielnice rozrywkowe przy French Street będą otwarte. Jednak każdy uczestnik będzie musiał zastosować się do wymogów sanitarnych. Są nimi m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa oraz utrzymywanie bezpiecznego dystansu. Również domowe imprezy będą kontrolowane i poddane specjalnym wytycznym.

„Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa musimy zmodyfikować sezon karnawałowy tak, aby był on bezpieczny dla wszystkich” – informują władze miasta.

Nazwa tego dnia pochodzi z języka francuskiego i oznacza po prostu „tłusty wtorek”„. Właśnie wtedy, w ostatnim dniu przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, zgodnie ze starym zwyczajem, odbywa się szalona zabawa. Dzień poprzedzający Środę Popielcową, najhuczniej obchodzony jest w Nowym Orleanie

źródło: eTn

foto: unsplash