TTG Polska Dziennik Turystyczny

Chińska góra promuje turystykę w Czechach i Niemczech

Chińska góra promuje turystykę w Czechach i Niemczech

Wystawa fotograficzna oddająca piękno chińskiej góry Huangshan, zwanej także Górą Żółtą, miała miejsce niedawno w Pradze w celu przyciągnięcia czeskich turystów.

– Góra Huangshan zwana jest w Chinach rajem na ziemi. Zapraszamy przyjaciół z całego świata do odwiedzenia góry Huangshan, gdzie mogą cieszyć się piękną, naturalną scenerią i zgłębiać wiedzę na temat chińskiej historii i kultury – skomentował w trakcie wydarzenia Wang Kun, asystent prezesa Huangshan Tourism Development Co., Ltd (HSTD).

Michal Veber, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Czeskich Biur Podróży, był pod dużym wrażeniem wystawy i potwierdził, że był „już wcześniej w Chinach, ale nie w Huangshan; miejsce to będzie moim następnym przystankiem”.

Położona we wschodniej prowincji Anhui w Chinach góra Huangshan jest objęta światowym dziedzictwem UNESCO i znana jest z pięknej, naturalnej scenerii obejmującej ogromne głazy, stare sosny i morze chmur.

Wcześniej miało miejsce inne wydarzenie promocyjne w Berlinie, którego celem było przyciągnięcie niemieckich turystów.

– Po raz pierwszy pojawiliśmy się na targach ITB Berlin i przez to wydarzenie chcemy zaistnieć na rynku turystyki międzynarodowej, a HSTD już od dłuższego czasu jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc docelowych dla chińskich turystów – skomentował Wang.

– Odwiedziłem Huangshan dwanaście lat temu, a wystawa promocyjna odświeżyła wiele dobrych wspomnień. Krajobraz jest wspaniały, ale kultura jest jeszcze ciekawsza – skomentował uczestnik Jacob.

Jeden z niemieckich studentów wybiera się do Chin w sierpniu w celach naukowych i podkreślił, że „wydarzenie promocyjne zaprezentowało wiele atrakcji Huangshan i nie mogę doczekać się zwiedzenia okolicy, wygląda na to, że na korzyść wizyty przemawiają wszystkie powody”.

W minionych latach górę Huangshan odwiedzało rocznie niemal 3 miliony turystów. Góra była przedmiotem dzieł sztuki i literatury w wielu epokach chińskiej historii. Dziś tak samo fascynuje gości, poetów, malarzy i fotografów z całego świata.

źródło: PAP

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *