Ciechocinek: luksusowy obiekt dla 220 seniorów

Ciechocinek: luksusowy obiekt dla 220 seniorów

W Ciechocinku na przestrzeni 1,2 ha, na terenie byłego ośrodka wojskowego Wiarus – inwestor – społka MPM Hotele Sp. z o.o. – zamierza zbudować nowoczesny kompleks dla seniorów o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. W obiekcie powstanie ok. 220 miejsc dla seniorów. Koszt inwestycji szacowany jest na 30-35 mln zł. Inwestor szuka partnerów do współpracy i możliwości finansowania.

„Wiarus to oferta skierowana i stworzona z myślą o potrzebach seniorów. Kompleks będzie miejscem dedykowanym nie tylko osobom zdrowym i aktywnym, ale również zostanie dostosowany do potrzeb mieszkańców wymagających indywidualnego podejścia w opiece” – czytamy w komunikacie prasowym.

Główną zaletą nowoczesnego obiektu ma być podejście do tematu opieki nad osobami starszymi. Atutem obiektu będzie też niewątpliwie jego lokalizacja. Jednak bliskość parku oraz niedalekie sąsiedztwo tężni solankowych to nie są jego jedyne zalety.

– Inne to stały, 24-godzinny dostęp do usług medycznych dla seniorów przebywających w kompleksie, interdyscyplinarny model opieki pozwalający na pobyt seniorów z chorobami współtowarzyszącymi procesom starzenia (np. alergii, astmie, osteoporozie), opieka zapewniona przez zespół specjalistów w dziedzinie geriatrii i wysoki standard całego obiektu – wylicza Ryszard Konarzewski z MPM Hotele Spa Sp. z o.o.

Główna koncepcja obiektu powstała na bazie światowych rozwiązań w dziedzinie opieki geriatrycznej, które z powodzeniem są wdrażane na terenie takich państw jak Kanada czy Stany Zjednoczone. Już teraz wiadomo, że rozwiązania, które zostaną wykorzystane w kompleksie seniora pozwolą na świadczenie usług oferowanych w systemie opieki krótko i długoterminowej.

– Bogaty, wszechstronny program rehabilitacyjny ze specjalnie opracowanym pakietem aktywności i szerokim dostępem do świadczeń zdrowotnych i opiekuńczo-leczniczych to niewątpliwe plusy planowanej inwestycji – dodaje Ryszard Konarzewski.

Inwestor zapowiada, że poszukiwania partnerów do współpracy, w tym również operatorów, nie są jeszcze zakończone. Adaptacja byłego ośrodka wojskowego do potrzeb przyszłych mieszkańców placówki to wieloetapowy proces, który wymaga współpracy specjalistów z różnych branż.
– Równolegle prowadzone są ustalenia z potencjalnymi partnerami biznesowymi, naukowymi, sieciami medycznymi i funduszami inwestycyjnymi, które mają na celu dopracowanie założeń funkcjonalnych kompleksu i pozwolą na stworzenie holistycznego procesu opieki – opisuje przedstawiciel MPM Hotele Spa Sp. z o.o.
Inwestor jest także otwarty na współpracę z podmiotami, które mają doświadczenie w realizacji projektów społecznych i medycznych ukierunkowanych głównie na potrzeby osób 60+. – Inwestycja będzie w Polsce jedynym tego rodzaju luksusowym obiektem dla seniorów. Część kompleksu zostanie przeznaczona dla prowadzenia prac badawczych – dodaje Konarzewski.

Zdaniem inwestora, potencjał powstającego kompleksu jest ogromny, a w perspektywie nadchodzących zmian demograficznych i społecznych gwarantuje spełnienie oczekiwań wszystkich grup.

Inwestycja jest prowadzona przez Klub Zdrowia Villa Park, dostawcy rozwiązań w dziedzinie kompleksowej opieki zdrowotnej i wellness. Villa Park jest częścią MPM Hotele Spa Sp. z o.o., właściciela hoteli Wellness&Spa. Spółka jest jednym z istotnych graczy w branży turystyki zdrowotnej.