Cypr tylko dla Niemców i Austriaków

Cypr

Wyspa Afrodyty intensywnie promuje swoje turystyczne atrakcje. Republiki Cypru nie zabraknie podczas ITB 2019. Oprócz stoiska narodowego i wielu atrakcji zaplanowano konferencję prasową. Niestety, nie wszyscy przedstawiciele mediów mogą wziąć w niej udział.

U progu 2019 roku Cypryjska Organizacja Turystyczna przekształcona została w Sekretariat Stanu ds. Turystyki Republiki Cypru. Savvas Perdios, nowy Sekretarz, poinformuje dziennikarzy akredytowanych na tegorocznych berlińskich targach o kierunkach rozwoju cypryjskiej turystyki.

– Ponieważ nasza konferencja koncentruje się wyłącznie na rynku niemieckim oraz austriackim, przewidziano w niej w pierwszej kolejności uczestnictwo dziennikarzy z tych krajów – napisała Jennifer Krznaric, Senior PR Account Manager agencji KPRN network GmbH, reprezentującej Cypryjską Centralę Turystyczną. Wygląda na to, że dziennikarze z innych rynków nie są na niej mile widziani. Taka selekcja może nieco dziwić, ponieważ według materiałów organizatorów konferencja organizowana podczas zbliżających się ITB Berlin 2019 prowadzona będzie w języku angielskim.

Cypr

Dane statystyczne Urzędu Statystycznego Republiki Cypru pokazują dobitnie, że kraj ten rokrocznie przyciąga coraz więcej turystów. W ciągu ostatnich 3 lat liczba przyjazdów znacznie wzrosła, prawie o 50%. Najwięcej turystów stanowią Brytyjczycy i Rosjanie – ok 55%. Kolejne miejsca zajmują mieszkańcy Izraela i Grecji. Natomiast turyści z Niemiec i Austrii stanowią obecnie niecałe 6% ogółu. Na przełomie wieku turyści z tych rynków stanowili ponad 10% i było ich na wyspie dwa razy więcej, niż turystów z Rosji. Warto podkreślić wzrastającą popularność Cypru wśród naszych rodaków. Polscy turyści stanowią około 2,3 % ogółu, ale od 2010 roku liczba Polaków odwiedzających tą podzieloną na dwa państwa wyspę wzrosła pięciokrotnie.

Być może ilość przyjazdów na Cypr Niemców i Austriaków jest uzasadnieniem ograniczonego grona adresatów konferencji. Albo też wzrost liczby turystów z poza Niemiec i Austrii jest przesłanką do tego, żeby odmówić przedstawicielom mediów z innych krajów udziału w konferencji.

oprac. i foto: Agnieszka i Leszek Nowak, www.2ba.pl


InvestPro Poland Warsaw 2019
IT&CMA