Czym zwabić turystów?

Turyści

Jak w każdej dziedzinie, również w turystyce można zauważyć coraz to nowe pomysły, mające na celu zainteresowanie i przyciągnięcie klientów. Przyjrzymy się kilku najciekawszym.

Pływające kapsuły

W parku tematycznym Huis Ten Bosch w Nagasaki (Japonia) udostępniono specyficzne pokoje hotelowe. To duże kule unoszące się na wodach zatoki. Każda kula ma dwa poziomy – poziom górny to sypialnia, a dolny to swego rodzaju salon. W niecodziennej konstrukcji znajduje się również łazienka i toaleta. Goście mogą przycumować kulę na czas snu lub dryfować powoli między parkiem a niedaleką bezludną wyspą.

Aplikacja sprawdzająca wagę bagażu

Firma Kayak, specjalizująca się w porównywaniu lotów, stworzyła narzędzie, które pozwoli pasażerom określić, czy ich bagaż podręczny zmieści się w luku nad siedzeniami. Dzięki specjalnej technologii pasażer będzie mógł sprawdzić rozmiary bagażu jeszcze przed przyjazdem na lotnisko. Narzędzie jest dostępne poprzez aplikację Kayak.

Nurkowanie w wirtualnej rzeczywistości

Filipiński Departament Turystyki zdecydował się na wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w celu promocji nurkowania i atrakcji podwodnych, takich jak rafa Tubbataha czy wyspa Bantayan. Gogle VR zostały udostępnione podczas europejskich i międzynarodowych pokazów dotyczących nurkowania. Wszystkie sceny wirtualnej rzeczywistości zostały nagrane przez profesjonalnych nurków i doświadczonych podwodnych fotografów.

(ttgasia)
foto: Pixabay


IT&CMA