Do Grecji zimą

Grecja

Wspaniałe zabytki kultury antycznej, przepiękne widoki, rozgrzane słońcem plaże i upalne wakacyjne wieczory. Tak właśnie najczęściej kojarzy nam się Grecja. A co powiecie na wizytę w tym pięknym kraju… zimą?

Wtedy Grecja jest naprawdę przepiękna. Upały już nie doskwierają, ale nadal jest dość ciepło i słonecznie, a przy tym spokojnie i znacznie taniej niż latem.

I co najważniejsze, nie ma tłumów! Zimowy wypad do Grecji to idealna propozycja dla osób poszukujących spokoju i doskonała okazja na doładowanie baterii solidną dawką słońca, którego w zimowych miesiącach brakuje nam najbardziej.

Zatłoczone latem do granic możliwości greckie perełki, takie jak Santorini, Meteory czy Delfy, zimą odpoczywają, a my razem z nimi. Włócząc się uroczymi uliczkami, wśród antycznych zabytków czy oddychając rześkim nadmorskim powietrzem na opustoszałych plażach, mamy niepowtarzalną okazję poczuć prawdziwego ducha Grecji. Również zwiedzanie Aten, stolicy tego kraju, jest znacznie przyjemniejsze zimą niż w czasie letnich upałów.

Mało kto wie, że Grecja to także wspaniały kierunek dla wielbicieli białego szaleństwa, którzy mogą szusować w jednym z kilkunastu ośrodków. Największe i najbardziej popularne to: Parnassos i Kalavrita oferujące nowoczesne wyciągi, dobrze przygotowane trasy narciarskie oraz infrastrukturę turystyczną obejmującą hotele, restauracje i sklepy. Większość ośrodków greckich znajduje się niecałą godzinę drogi od morza, dlatego po męczącym dniu na nartach, można wypocząć spacerując na przepięknych plażach lub popłynąć w rejs statkiem po morzu Egejskim.

Jeśli zatem nie macie jeszcze pomysłu na ferie, zapraszamy do Grecji!

foto: Nikola Totuhov / Flickr


Zima w Dolinie Słońca!