Do zobaczenia w Dubaju

Sezon wydarzeń w Dubaju rozpoczęty. Entuzjasta sportu, miłośnik jedzenia, koneser jazzu – każdy znajdzie coś dla siebie! Prezentujemy listę wydarzeń, o których warto pamiętać podczas planowania w pierwszych miesiącach 2019 roku wyjazdów do Dubaju.

Dubai Tennis Championship
Światowej klasy tenisistów będzie można spotkać na corocznym turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships, który powróci już w lutym! W poprzednich edycjach dubajskie korty gościły Rogera Federera wygrywającego turniej w latach 2003-2005. Triumfowali tu również Rafael Nadal, NovakDjokovic i Venus Williams.

Dubai Jazz Festival
Już niebawem odbędzie się 17 edycja Emirates Airline Dubai Jazz Festival. W ciągu 10 dni zaprezentują się lokalni i międzynarodowi artyści jazzowi i bluesowi. Wystąpią m.in.: Snow Patrol, Jamiroquai, Alicia Keys

Dubai Food Festival
Dubai Food Festival to jedyny prawdziwy festiwal kulinarny na Bliskim Wschodzie. Podczas festiwalu odbędą się wydarzenia związane z degustacją i promocją żywności. Dubaj zamieszkuje ponad 200 narodowości z całego świata, co ma wpływ na wielość potraw, wydarzeń i restauracji prezentowanych podczas festiwalu.

Dubai International Boat Show
Podczas Dubai International Boat Show zostaną zaprezentowane luksusowe jachty. Doskonała okazja do spotkania miłośników, nabywców i sprzedawców łodzi skonstruowanych w najnowszej technologii.

Emirates Airline Festival of Literature
Festiwal Literatury jest największym świętem świata literatury arabskiej. Fani literatury mają możliwość uczestniczyć w spotkaniach ze światowej sławy autorami, debatach literackich, warsztatach i konkursach.

Taste of Dubai
Przez trzy dni w roku miłośnicy dobrej kuchni mogą uczestniczyć w festiwalu kulinarnym „Smaki Dubaju”. Wezmą w nim udział najmodniejsze restauracje w mieście, przyciągając koneserów dobrego jedzenia warsztatami kulinarnymi, degustacjami i spotkaniami ze specjalistami.

SIKKA Art Fair
Targi sztuki SIKKA są imprezą mającą na celu wspieranie i promocję lokalnych artystów. W czasie targów odbywają się spotkania z artystami, organizowane są warsztaty artystyczne. Uczestnicy mogą podziwiać wystawy, instalacje czy słuchać muzyki komponowanej na żywo przez lokalnych muzyków.

Art Dubai
Główny międzynarodowy festiwal sztuki ma na celu wyprowadzenie sztuki z tradycyjnych muzeów i galerii. Wydarzenie jest cenione na międzynarodowej arenie sztuki, przyciągając artystów, kolekcjonerów z całego świata.

Dubai World Cup
Dubai World Cup jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyścigów konnych. Najlepsze konie świata rywalizują o najważniejsze międzynarodowe nagrody i tytuły.

World Art Dubai
Głównym celem wydarzenia jest upowszechnianie i udostępnianie sztuki. Czterodniowe targi prezentują uczestnikom różnorodne dzieła sztuki od malarstwa i rzeźby, po awangardę i antyki.


ITB Berlin 2020