Dobre wyniki turystyki przyjazdowej do Niemiec w pierwszym półroczu 2018

Niemcy - Cel podróżyLetnie temperatury i słoneczna pogoda już w przed szczytem sezonu zwiększyły popyt na krótkie wyjazdy do Niemiec wśród zagranicznych gości.

Według wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego, w okresie od stycznia do czerwca tego roku odnotowano 38,6 mln noclegów zagranicznych turystów w obiektach z co najmniej dziesięcioma łóżkami, co stanowi pięcioprocentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. W samym czerwcu goście z zagranicy wykupili 8 milionów noclegów, co stanowi wzrost o 7% w stosunku do roku ubiegłego.

– Pierwsza połowa 2018 roku potwierdza duże zainteresowanie Niemcami jako celem urlopów wypoczynkowych. Ponadto, szczegółowe dane za pierwsze pięć miesięcy pokazują wzrost o 25 proc. popularności niemieckiej oferty kempingowej wśród gości z zagranicy, co uznać można za ponadprzeciętny wynik. Udział segmentu kempingowego w ogólnej liczbie zagranicznych noclegów wyniósł 2,6 proc. Stałe wzrosty obserwujemy z krajów sąsiednich: Holandii, Szwajcarii i Polski. Długotrwała słoneczna pogoda pozwoliła nam nabrać wiatru w żagle przed doskonałym sezonem letnim – komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).


Europe-China Economic and Trade Forum
Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie