Domingo w Poznaniu z okazji kanonizacji JP II

27 kwietnia w Poznaniu wystąpi José Plácido Domingo, jeden z największych, współczesnych tenorów.  Koncert odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Występ poświęcony będzie kanonizacji Polaka Papieża.

W pierwszej części koncertu zabrzmią przede wszystkim utwory z płyty „Amore Infinito”, które powstały do tekstów Karola Wojtyły. – To nagranie ma dla mnie ogromne znaczenie, nie tylko dlatego, że jestem katolikiem. Ono przemawia nie tylko do religijnych osób, ale do każdego, kto respektował tego wyjątkowego człowieka, który poświęcił swoje życie ludzkości i Bogu – mówił hiszpański tenor o swoim albumie w jednych z wywiadów.

– Artyście zależało na tym szczególnie, gdyż zawsze mocno czuł się związany z Janem Pawłem II – tłumaczy Janusz Stefański z MJM Prestige.

W drugiej części koncertu entuzjaści jego talentu usłyszą największe przeboje muzyki klasycznej, w tym na prośbę organizatorów utwory, które znajdują się w repertuarze Teatru Muzycznego w Poznaniu, czyli kompozycje z “Barona Cygańskiego”, “Wesołej Wdówki” oraz “My Fair Lady”. Warto również podkreślić, że całe wydarzenie swoją obecnością uświetni doskonale znana polska piosenkarka Justyna Steczkowska, która zaśpiewa wspólnie z tenorem „Abba Ojcze”. Razem z Placido Domingo juniorem wykona też jeden z wierszy Karola Wojtyły.

Podczas koncertu tenorowi towarzyszyć będzie na scenie chór i orkiestra Teatru Muzycznego, którą poprowadzi Eugene Kohn. Wystąpi także jego syn – Placido Domingo Junior, sopranistki Virginia Tola i Micaela Oeste oraz Justyna Steczkowska.

Koncert, który odbędzie się 27 kwietnia (początek o g. 18) w największym pawilonie MTP, ma nie tylko uczcić kanonizację papieża Polaka, ale także zainaugurować obchody 1050. lecia chrztu Polski.

Organizatorami poznańskiego koncertu Placido Domingo jest miasto Poznań, Teatr Muzyczny w Poznaniu i agencji MJM Prestige.

JEN