Dubaj kusi pracowników

Dubaj stawia na zawody przyszłości. Od teraz cyfrowi nomadzi mogą przebywać w Dubaju dłużej niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowo otrzymują zaświadczenia, które wcześniej były dostępne tylko dla mieszkańców.

Nowy system pozwala odwiedzającym i ich rodzinom mieszkać w Dubaju, ale pracować dla firm, które mają siedzibę za granicą. Długoterminowi goście będą mogli również otworzyć konto bankowe i zapisać swoje dzieci do lokalnych szkół.

Wiza na wirtualny program pracy jest ważna przez rok. Kosztuje 287 USD plus ubezpieczenie medyczne i opłaty manipulacyjne. Pracownicy zdalni muszą jednak złożyć specjalny wniosek o nową wizę. Muszą także zarabiać co najmniej 5000 USD miesięcznie, przedstawić dowód zatrudnienia i trzy miesięczne wyciągi bankowe. Dodatkową korzyścią z relokacji jest to, że Dubaj nie nakłada podatku dochodowego na osoby fizyczne.

Dubaj ma wyjątkową pozycję, aby zaoferować bezpieczną, dynamiczną możliwość prowadzenia komfortowego stylu życia zaawansowanym cyfrowo pracownikom i ich rodzinom”  – informuje w oświadczeniu Helal Almarri, dyrektor generalny Dubaju ds. turystyki.

 

źródło: lonelyplanet

foto: unsplash

 

 

 


Zima w Dolinie Słońca!