Egipt próbuje przyciągnąć turystów

Rok 2020 miał być przełomowy w rozwoju turystyki dla Egiptu. Po prawie dwudziestu latach Egipt zdecydował się na otwarcie The Grand Egyptian Museum. Jednak z powodu pandemii otwarcie nie wywoła lawiny turystów.

Wprawdzie obecnie podróżowanie po kraju jest łatwiejsze dzięki niedawnemu wprowadzeniu wiz elektronicznych. Ponadto pomaga otwarcie nowego lotniska w Gizie oraz nowych krajowych połączeń lotniczych pomiędzy Sharm El Sheikh i Luksorem. Jednak gdy pandemia nadal ogranicza podróże międzynarodowe Egipt próbuje nowej taktyki, aby zwabić turystów do kraju.

W czerwcu rząd wyeliminował konieczność posiadania wiz turystycznych dla turystów odwiedzających Synaj Południowy, kurorty nad Morzem Czerwonym, Luksor i Asuan. Ponadto rząd zdecydował o przedłużeniu zwolnienia z wiz do końca kwietnia 2021 roku. Ma to na celu objąć również sezon zimowy, który zazwyczaj jest okresem, kiedy Egipt wita największą liczbę turystów.

Podróżujący liniami Egypt Air lub Air Cairo otrzymują również 20% zniżki na bilety do muzeów i inne atrakcje. Egipt spodziewał się przyjąć około 15 milionów turystów w 2020 roku.  Ale podobnie  jak w przypadku innych krajów liczby te znacznie się zmniejszą. Turystyka jest ważną branżą w kraju i stanowi ponad 10% egipskiej gospodarki.

źródło: lonelyplanet

foto: unsplash

 

 


IT&CM Asia and CTW Asia-Pacific 2020
Zima w Dolinie Słońca!