Egipt: Wypadek autokaru z polskimi turystami

Egipt

Stan zdrowia osób rannych w wypadku autokaru w Egipcie w okolicach Marsa Alam jest niezagrażający życiu – poinformowała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak dodała, jedna z czterech poszkodowanych osób została już wypisana ze szpitala.

Suwara przekazała, że z czterech poszkodowanych osób jedna została już wypisana ze szpitala, a pozostałe trzy pozostają w szpitalach. – Podkreślam słowa szpitalach, ponieważ wczoraj wieczorem jedna z tych trzech osób została przewieziona do szpitala w Hurghadzie, gdzie przeszła jeszcze wczoraj wieczorem operację. Natomiast dwie pozostałe osoby pozostały w szpitalu w Marsa Alam i z tych dwóch osób jedna ma przechodzić dzisiaj operację – poinformowała Suwara.

Dodała, że jeśli chodzi o stan zdrowia wszystkich poszkodowanych osób, „to można określić (go) jako niezagrażający życiu”. Poinformowała, że wśród tych czterech osób jest jedna kobieta i trzech mężczyzn.

Rzeczniczka MSZ podkreśliła, że służba konsularna jest na miejscu w kontakcie z rezydentem biura, z policją i osobami pracującymi w szpitalu. – Oczywiście okoliczności wypadku są ustalane przez miejscowe władze – zaznaczyła Suwara.
Wypadek autokaru w Egipcie

Do wypadku doszło w drodze z lotniska Marsa Alam do hotelu. W autokar wiozący 16 polskich turystów uderzyła jadąca z dużą prędkością ciężarówka – informowało TVP Info.

Do zdarzenia miało dojść ok. godz. 18. Jak relacjonował turysta, pasażerowie, którzy nie zostali poszkodowani, natychmiast zajęli się udzielaniem pierwszej pomocy.

źródło: onet / PAP