Ekstremalny wyjazd incentive – zmotywuj inaczej

Jeep Wrangler 4x4

Wyjazdy motywacyjne są najczęściej kojarzone z aktywnym wypoczynkiem, podczas którego goście poznają lokalne atrakcje, kulturę oraz kuchnię. Coraz większym powodzeniem cieszą się jednak podróże lub aktywności o bardziej intensywnym i ekstremalnym charakterze. Chęć spróbowania czegoś nowego, adrenalina oraz silne emocje – to jedna z recept na naprawdę niezapomniany wyjazd. Jakie atrakcje i kierunki wybrać, aby nasi gości mogli przeżyć prawdziwą przygodę?

Survivalowy weekend

Jednym z podstawowych pomysłów, które można wykorzystać na wyjeździe motywacyjnym, jest zorganizowanie obozu przetrwania. Polska obfituje w miejsca, które znakomicie nadają się do urządzenia takiej atrakcji: Sudety, Jura Krakowsko-Częstochowska czy Tatry pozwalają na zupełne odcięcie się od świata i spędzenie kilku dni wśród surowego, ale pięknego krajobrazu. Właściwie zorganizowany obóz powinien odbywać się pod okiem doświadczonych instruktorów przerwania, którzy podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami. Mogą oni poznać tajniki takich umiejętności, jak budowanie schronienia w dziczy, tropienie zwierząt i pozyskiwanie zasobów, niezbędnych do przeżycia. Obozy survivalowe można połączyć z grami i wyzwaniami terenowymi, które zapewnią odpowiednią dawkę rywalizacji i emocji.

Emocje 4×4

Dużą popularnością cieszą się również wyprawy typu off-road. Możliwość własnoręcznego pokierowania solidną terenówką lub szybkim quadem, przemierzenie trudnej trasy w dzikim i niedostępnym krajobrazie, daje uczestnikom wiele radości oraz pozytywnych emocji. Dodatkowo off-road jest atrakcją, którą łatwo dostosować do naszych potrzeb: jeśli potrzebujemy czegoś na krótki, weekendowy wyjazd, warto rozważyć  trasę wśród krajowych gór lub mokradeł. Taki krótki wypad może zakończyć się wspólnym ogniskiem ze swojskimi specjałami, takimi jak naturalne kiełbasy, żeberka, czy nawet pieczone na ruszcie jagnię. Z kolei jeśli chcemy, by nasi goście poczuli się jak odkrywcy, można zorganizować off-radową wyprawę, na przykład do piaszczystego Maroka, gdzie poza zdobywaniem wydm, uczestnicy mogą również poznać tajemnice kultury Beduinów.

Dla najodważniejszych

Ekstremalny wyjazd incentive travel nie musi skupiać się jedynie na ekstremalnych atrakcjach, takich jak rafting, wspinaczka czy skoki na bungee. Zamiast tego, ekstremalne może być miejsce, do którego się wybieramy. Jedną z takich lokacji jest Prypeć – miasto widmo, sąsiadujące ze zniszczonym reaktorem w Czarnobylu. Nie należy obawiać się już promieniowania, dawka otrzymana przy wycieczce w to miejsce nie przekracza ¼ dawki, którą otrzymujemy podczas robienia zdjęcia rentgenem. Wymarłe miasto i dzikie okolice zony na każdym odwiedzającym robią piorunujące wrażenie.

oprac. Katarzyna kopeć
foto: Autobytel