Europejski Festiwal Aktu w Arles

Festival Européen de la Photo de Nu

Zainicjowany w Arles w 2001 r., Europejski Festiwal Aktu powraca od 08 do 13 maja 2018 r. do prowansalskiego miasta.

Festiwal ten jest jedynym ważnym wydarzeniem fotograficznym tej skali we Francji, ale także w Europie, poświęconym tematowi nagości, a bardziej ogólnie ciała. To wydarzenie stało się częścią krajobrazu kulturowego Arles i każdego roku prezentuje ponad 40 artystów ze wszystkich krajów.

Szacunek dla artystów

Od ponad piętnastu lat Festiwal kontynuuje prezentację czołowych uznanych fotografów, oferując bardziej współczesne podejście do ciała dzięki inicjatywom autorskim podkreślającym prace młodych talentów.

Ta filozofia pozwala odkryć i docenić nieznanych lub mało znanych artystów. Dla nich jest to realna okazja do sprzedaży dzieł, pokazania się publiczności, a zwłaszcza specjalistom z krajowych i międzynarodowych galerii.

Arles, stolica fotografii

Wystawy prezentowane są w najbardziej charakterystycznych miejscach w sercu Prowansji. Animacje, warsztaty, konferencje i spotkania są organizowane podczas imprezy, wzmacniając przyjaznego ducha festiwalu.

Festiwal jest całkowicie niezależny, a jego frekwencja jest ograniczona do 15 000 odwiedzających wszystkie ekspozycje. Strona internetowa Festiwalu przyciąga, zależnie od okresu, ponad 30 000 użytkowników miesięcznie.

foto: Emmanuelle Bousquet


Tour Salon 2019