Eurostar: Brexit nie taki straszny

Eurostar

Przewoźnik kolejowy Eurostar, łączący Londyn z innymi europejskimi miastami, takimi jak Paryż czy Amsterdam, krytykuje doniesienia gazet na temat stanu kolei po Brexicie.

Według „The Financial Times”, jeśli będzie miał miejsce tak zwany „no-deal Brexit”, przewozy międzynarodowe upadną w przeciągu sześciu do dwunastu tygodni. Gazeta twierdzi również, że kolejki w londyńskim terminalu osiągną nawet 15 tysięcy podróżnych ze względu na kontrole paszportowe władz francuskich.

Eurostar wydał oświadczenie, że doniesienia są w dużej mierze spekulacjami i wprowadzają czytających w błąd. Spółka zapewniła, że razem z zagranicznymi partnerami pracują nad jak najłagodniejszym wprowadzeniem zmian w życie.

Jak na razie Eurostar zmaga się z problemami z połączeniem z Paryżem. Spółka musiała zawiesić dziennie kilka połączeń na linii Londyn-Paryż aż do 2 marca ze względu na kwestie techniczne. Wiąże się to z odkryciem w zeszły weekend niewypału z II Wojny Światowej w terminalu paryskiego dworca Gare du Nord.

(TM)
foto: Pixabay


Kongres gospodarczy i targi w Nadarzynie