Festiwal Lotosowych Lampionów w Seulu

Festiwal Lotosowych LampionówKomitet ochrony Festiwalu Lotosowych Lampionów (Yeon Deung Hoe) zaprasza wszystkich do udziału w obchodach tysiącletniej tradycji Yeon Deung Hoe. Festiwal Yeon Deung Hoe znany także jako Festiwal Lotosowych Lampionów ma korzenie w buddyjskiej tradycji, a teraz nabiera charakteru festiwalu kultury dla wszystkich w Korei Południowej.

Festiwal Yeon Deung Hoe cieszy się długą historią sięgającą ponad 1200 lat wstecz i został naznaczony przez koreański rząd mianem nienamacalnego dziedzictwa kulturowego Korei numer 122. Festiwal przyciąga największą liczbę gości, z czego 300 000 to Koreańczycy, a 50 000 – goście zza granicy. Festiwal jest nie tylko największym tego typu wydarzeniem na świecie, ale został także okrzyknięty mianem jednego z „10 najlepszych festiwali na rok 2018″ przez The Travel Magazine.

Widzowie mogą znaleźć w festiwalu Yeon Deung Hoe źródło buddyjskiej energii: założenie, że istnieje większy świat, w którym ludzie nie są podzieleni różnicami, ale połączeni ze sobą. Tak, jak lampion rozświetla świat, tak uczestnicy wnoszą światło do festiwalu przez poświęcony czas i energię na korzyść wszystkich.

W trakcie parady przez tłumy wzdłuż trzykilometrowej trasy przejedzie ponad 100 000 lampionów i lampionów pływających. Uczestnicy i widzowie połączą się, witając się i wymieniając dobre słowa.

Data festiwalu zmienia się każdego roku, ponieważ festiwal ma miejsce w weekend tuż przez urodzinami Buddy 8 kwietnia kalendarza księżycowego. W roku 2019 festiwal odbędzie się w dniach 3 do 5 maja (piątek do niedzieli), a urodziny Buddy mają miejsce 12 maja (niedziela).

Każdy może wziąć udział w różnorodnych zajęciach kulturowych, w tym: robienie lampionów, medytacja, tradycyjne gry, poznawanie kultury buddyjskiej na świecie, programy organizacji pozarządowych na rzecz pokoju na świecie oraz degustacje świątynnych pokarmów.

Warsztaty robienia lampionów lotosowych mają na celu umożliwienie zagranicznym gościom doświadczenia robienia lampionów, co jest wyjątkową buddyjską tradycją z Korei. Goście mogą wziąć udział w warsztatach po uprzednim zarejestrowaniu się lub dokonaniu rejestracji na miejscu. Rezerwacji można dokonać przez wiadomość e-mail wysłaną pod adres idia.seoul@gmail.com do 19 kwietnia 2019 r.

źródło: PAP


ITB Berlin 2020