Festiwal Wachlarz

Festiwal Wachlarz20 i 21 maja odbędzie się Wachlarz – festiwal, który łączy podróże, reportaż, multimedia i twórczość internetową. Temat X edycji brzmi „W przyszłości”. W Teatrze Capitol we Wrocławiu pojawi się 22 prelegentów, opowiadających swoje historie. Wystąpienia zostały podzielone na 3 bloki tematyczne.

Wystąpią m.in. Jakub Rybicki – podróżnik i himalaista, Marcin Zaborowski – fotograf „National Geographic Polska”, Karol Lewandowski – autor bloga Busem Przez Świat, Tymon Markowski – Fotoreporter Roku 2016 i Draginja Nadaždin – dyrektorka Amnesty International Polska.
Wachlarz to wydarzenie, które łączy świat podróży, reportażu, blogów, vlogów i twórców. Całe spotkanie adresowane jest do osób, które spragnione są opowieści z podróży, mają otwarte głowy, chcą podróżować, szukają inspirujących opowieści, są ciekawi świata, fascynuje ich twórczość – książkowa, reportażowa, internetowa, której tłem są podróże i historie.

W najbliższej edycji organizatorzy chcą pokazać świat podróży, reportażu oraz technologii – w przyszłości, w sposób do tej pory niespotykany. – Jak zmieniają się podróże? Jaka jest przyszłość reportażu? Co wpływa na sposób, w jaki odkrywamy świat? Czy staje się on mniejszy, czy jednak nie? Jak technologia wpływa na nasze decyzje? Jakie trendy decydują dziś o sytuacji na świecie? Jak zmieniają podróże? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla przyrody? To tylko niektóre z pytań, na które chcemy wspólnie poszukać odpowiedzi.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii „Never Again/Nigdy więcej” autorstwa Magdaleny Chodownik i Marcina Zaborowskiego.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Wrocław, visitWroclaw.eu oraz World Games. Od pierwszej edycji wspiera je Orange Polska.