Filipiny oczekują napływu turystów podczas Wielkiego Tygodnia

Wielki Post na Filipinach

Wielki Post na Filipinach jest uroczystym okresem, który rozpoczyna się w Środę Popielcową i kończy się Wielkim Tygodniem, gdzie we wszystkich zakątkach kraju praktykowane są tradycyjne obrzędy i zwyczaje.

W ciągu sześciotygodniowego okresu Wielkiego Postu Filipińczycy przygotowują się także na napływ gości.

Filipiński Departament Turystyki DOT i administracja Intramuros spodziewają się ponad 900 000 odwiedzających w Walled City w nadchodzącym tygodniu. Dziewięć kościołów i kaplic w Intramuros, w tym kościół San Agustin, będzie otwartych dla pielgrzymów i odwiedzających od 18 kwietnia, w Wielki Czwartek, do 20 kwietnia, w Wielką Sobotę.

Jak o roku podczas Wielkiego Tygodnia DOT wystosował zalecenia, w których domaga się wprowadzenia środków bezpieczeństwa i ochrony w ośrodkach turystycznych. DOT współpracuje również z władzami lotnisk w celu utworzenia biur pomocy turystycznej.

Ponadto DOT powiadomił ośrodki wypoczynkowe i hotele o konieczności rozmieszczeniu ratowników na plażach lub basenach, jednocześnie zachęcając turystów do wyboru placówek akredytowanych przez DOT, które mogą zapewnić dostępność przeszkolonego personelu i apteczek pierwszej pomocy.

DOT poprosił również podróżnych o uprawianie odpowiedzialnej turystyki, przestrzegając lokalnych tradycji i praktyk. Oznacza to zachowanie ciszy w domach modlitwy, unikanie używania lamp błyskowych w kościołach i nie robienie zdjęć osobom bez pozwolenia. Zachęca się także do stosowania zrównoważonych praktyk turystycznych, takich jak właściwe zarządzanie osobistymi śmieciami i unikanie plastików jednorazowego użytku poprzez wprowadzenie osobistych kubków i przyborów do mycia.

(ttgasia)
foto: Getty Images


ITB Berlin 2020