Filmowy Roadshow w Indiach

Mumbai_Train_Station

Polska Organizacja Turystyczna, po raz pierwszy w swojej historii organizuje dla przedstawicieli Polskiej Branży Audiowizualnej, Filmowy Roadshow w Indiach, który odbędzie się w dniach 27-29 marca br. w Mumbaju.

Niniejsze wydarzenie jest częścią kampanii produktowo-wizerunkowej „Polska, Come and Find Your Story” realizowanej w wybranych krajach azjatyckich w ramach projektu „Lubię Polskę!”, finansowanego w całości ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Działania mające na celu wzmocnienie świadomości turystycznej marki Polski w Indiach realizowane w ramach ww. projektu rozpoczęły się już w II kwartale 2013 i objęły m.in: kampanię w prasie konsumenckiej i specjalistycznych pismach turystycznych, kampanię typu display na czołowych portalach indyjskich, organizację podróży prasowych dla dziennikarzy i blogger’ów, podróży studyjnych dla przedstawicieli indyjskiej branży turystycznej i filmowej. Ponadto w czasie kampanii Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała cykl warsztatów w 3 miastach indyjskich (New Delhi, Kalkuta, Mumbaj) dla polsko-indyjskiej branży turystycznej, którego kolejna edycja już w kwietniu br.

Obecnie POT przygotowuje program e-learning’owy “Specialist Poland” kierowany dla indyjskich profesjonalistów w dziedzinie turystyki wyjazdowej. Śledząc od kilku lat trendy na indyjskim rynku usług turystycznych oraz obserwując poczynania innych Narodowych Organizacji Turystycznych, aktywnie działających na subkontynencie, POT zdał sobie sprawę, że medium najsilniej oddziaływującym na konsumenta indyjskiego jest rodzima kinematografia. Stąd pomysł aby w kampanię „Polska, Come and Find Your Story” włączyć działania adresowane do specjalnej grupy docelowej jaką są indyjscy producenci filmowi.

Celem planowanego przez POT roadshow filmowego jest prezentacja Polski jako kompletnej destynacji dla lokowania indyjskich produkcji filmowych, a także umożliwienie producentom polskim nawiązania współpracy z indyjskimi partnerami. W programie 3-dniowego roadshow zaplanowano czas na spotkania B2B, prezentacje najpiękniejszych polskich lokacji oraz potencjału polskiego przemysłu filmowego pod kątem realizacji indyjskich produkcji filmowych. Wydarzenie to przeznaczone jest dla regionalnych Komisji Filmowych oraz producentów filmowych, studiów filmowych oraz innych podmiotów działających w branży audiowizualnej rekomendowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Polską Komisję Filmową lub komisje regionalne.

JEN
foto: Wikimedia Commons