Gdzie przenocować w Wiedniu?

A&O Hostels Wien Hbf

Katedra św. Szczepana, Wiener Riesenrad (słynny diabelski młyn), Opera, Ring, wzgórze Kahlenberg, czy pałac Schönbrunn to tylko niektóre zabytki cesarskiego Wiednia.

Wybierając się do tego urokliwego miasta zastanawiamy się nad noclegiem, najlepiej w pobliżu centrum i w przystępnej cenie. Każdy by tak chciał. Wszystkiego jednak mieć nie można. Wiedeń, jak każde znaczące miasto europejskie, stolica kraju, oferuje, owszem, duży wybór miejsc noclegowych, ale w centrum i w jego pobliżu ceny są adekwatne do lokalizacji, czyli, jak łatwo się domyślić, są wysokie. Można, co prawda, znaleźć tanie miejsce noclegowe nawet w centrum np. w akademiku wiedeńskiej Wyższej Szkoły Muzycznej (tuż obok katedry Św. Stefana), ale jest to możliwe jedynie podczas wakacji, gdy studenci mają wolne. Co zostaje, więc turyście Kowalskiemu, który chce spędzić kilka dni w gościnie u cesarza Franciszka Józefa? Jako ktoś, kto często bywa w Wiedniu, całkiem życzliwie podpowiem. Obiekt A&O Hostels Wien Hbf.

A&O Hostels Wien Hbf

Oferta obiektu A&O Hostels Wien Hbf jest sprawdzona. Obiekt oferuje zarówno 4.- i 6. osobowe, wygodne pokoje w kategorii hostel oraz 1., 2. i 4. osobowe pokoje w kategorii hotel w standardzie **. Ceny pokoi hostelowych zaczynają się już od 12euro, a hotelowych od 20euro. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki, suszarki do włosów, toaletę, ręczniki oraz TV Sat. Ponadto do dyspozycji gości jest całodobowa recepcja, bar znajdujący się w lobby oraz letni bar na powietrzu, na tarasie. Dodatkowo, podróżny znajdzie bibliotekę, kącik zabaw dla dzieci (wcale nie takie częste w tego typu placówkach), stojaki z materiałami promocyjnymi i mapami miasta, bankomat i przechowalnię. W całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do internetu przez wifi. W celu ułatwienia kontaktu gości z obsługą, mimo że językiem obowiązującym jest niemiecki, gośćmi opiekuje się międzynarodowy zespół, mówiący w różnych językach. Warto nadmienić, że w recepcji można również kupić bilety na koncerty i do muzeów. Codziennie rano gościom serwowane jest obfite, smaczne śniadanie w postaci bogato zastawionego bufetu szwedzkiego (niestety dodatkowo płatne w cenie 7euro/os/dzień). Dla zmotoryzowanych gości dostępny jest parking strzeżony (płatny). Goście „biznesowi” mają do dyspozycji profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne. Do dyspozycji wszystkich gości jest również wypożyczalnia rowerów.

Na uwagę zasługuje lokalizacja obiektu. Znajduje się on bowiem niedaleko głównego dworca kolejowego i autobusowego Wien Hauptbahnhof, na który przyjeżdżają pociągi i autokary także z Polski. Po sąsiedzku usytuowane jest ścisłe centrum i Starówka miasta.

Z sąsiadującego z dworcem Wien Hbf dworca Wien Südtirolerplatz można szybko dojechać metrem linii U1 do centrum, ( tu usytuowane są główne zabytki miasta), wiedeńskiego Prateru, który sąsiaduje z największym, austriackim centrum targowo – konferencyjnym.

Z obiektu można dojść spacerem w parę minut na jeden z wielu deptaków wiedeńskich – Favoritenstraße.

A&O Hostels Wien Hbf

Myślę, że jeśli ktoś zainteresowany miejscem noclegowym w Wiedniu porówna powyższą ofertę z innymi, przyzna mi rację, że Hostel Wien Hbf warto wziąć pod uwagę w planowanej wyprawie do Wiednia. Dodam, że jest to idealny obiekt zarówno na wycieczki szkolne, pobyty młodzieżowe, rodzinne jak i pobyty w celach zawodowych.

Jedynymi mankamentami obiektu, moim zdaniem, są: brak śniadania wliczonego w cenę pokoju, dodatkowo płatny parking oraz krótsza niż w większości obiektów doba hotelowa (kończy się w tygodniu o 10h. zaś w weekendy o 11h). Późniejsze wykwaterowanie jest oczywiście możliwe po zgłoszeniu w recepcji i za dodatkową opłatą.

Tyle moich praktycznych porad, gdzie przenocować w Wiedniu. Gościom wypada życzyć udanego pobytu w Wiedniu, a obsłudze wielu wspaniałych i zadowolonych gości.

tekst i zdjęcia: Bartosz Karwacki


IT&CMA