Grecja zaprasza na podwodną ucztę

Starożytny wrak pełen amfor

Słynny starożytny wrak pełen amfor pochodzący z V wieku p.n.e. już niebawem będzie dostępny dla podwodnych turystów. Wrak spoczywa u wybrzeży wyspy Peristera.

Jednostka jest doskonale zachowana. W połączeniu z imponującą ilością starożytnych amfor w malowniczej podwodnej scenerii egzotycznych wód Narodowego Parku Morskiego Alonissos stanowi niebywałe wyzwanie dla miłośników podwodnej turystyki. Podwodne muzeum zaprasza do obejrzenia niedostępnych  na co dzień.

Udostępniony do zwiedzania wrak zapewne stanie się jedną z najciekawszych podwodnych greckich atrakcji tego sezonu. Zapewne wielu amatorów podwodnych ciekawostek  zagłębi się w błękitne wody okalające Alonissos, aby z bliska delektować się starożytnymi artefaktami.

Spoczywające na dnie pozostałościami amfor, rozciągają się na długości 25 metrów. Tworzą wizualny kontur statku o dużych rozmiarach. Na podwodne zwiedzanie, oczywiście w towarzystwie przewodników, muzeum zaprasza już od 3 sierpnia 2020 r. Pozostałości starożytnego statku handlowego spoczywają w pobliżu zachodniego skalistego brzegu Peristera na głębokości 28 metrów.

Podziwianie starożytnych atrakcji dostępne dla nurków będzie do 2 października 2020 roku. Zwiedzający podwodny świat „na sucho” również będą mogli podziwiać wrak, w formie „wirtualnych nurkowań” na stanowisko archeologiczne.

źródło: Greckie Ministerstwo Kultury, Bluelife