Grecja zaprasza turystów, ale nie z Polski

Grecja

W piątek, rząd w Atenach zapowiedział otwarcie granic dla turystów z 29 krajów do 15 czerwca. Polski nie ma na liście.

Kraje z których turyści mogą przyjechać na letni wypoczynek do Grecji to: Niemcy, Austria, Dania, Norwegia, Cypr, Izrael, Szwajcaria, Japonia, Malta, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Australia, Nowa Zelandia, Macedonia Północna, Albania, Estonia, Łotwa, Liban, Litwa, Węgry, Korea Południowa, Serbia, Czarnogóra, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Republika Czeska i Finlandia.

Według ministerstwa turystyki podróżni będą losowo testowani na obecność COVID-19. Rząd będzie monitorował i oceniał rozwój wydarzeń związanych z koronawirusem. Według ministerstwa turystyki lista krajów zostanie zaktualizowana przed 1 lipca.

Grecja, gdzie epidemia koronawirusa przebiegła dość łagodnie, gospodarka w dużym stopniu opiera się na turystyce. Około 20% PKB pochodzi z tego sektora. Władze otwierając granice, mają nadzieje na pobudzenie przemysłu turystycznego.

Ogólnokrajowy blokada nałożona w marcu pomogła Grecji ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji COVID-19 do nieco poniżej 3 tys. przypadków. Jest to stosunkowo niewielka liczba w porównaniu z innymi obszarami w Unii Europejskiej.

Około 33 milionów turystów odwiedziło Grecję w ubiegłym roku, generując przychody w wysokości 19 miliardów euro.

źródło: onet