Hawaje. Zlekceważył kwarantannę, utonął w oceanie

Hawaje

Wielu turystów na Hawajach zostało ukaranych grzywną i deportowanych za łamanie surowych zasad kwarantanny. Jeden z nich zapłacił za lekceważenie przepisów najwyższą cenę.

Kristopher Michael Oliphant,  lat 39, z Tulsy w Oklahomie, zmarł w zeszłym tygodniu po tym, jak został znaleziony bez przytomności w oceanie. Najprawdopodobniej utonął w oceanie, chociaż szpital w Honolulu jeszcze nie podał oficjalnej przyczyny śmierci.

Według Jessicala Lani Richa, przewodniczącego Visitor Aloha Society of Hawaii, Oliphant odbywał kwarantannę. Wymeldował się jednak ze swojego hotelu Waikiki kilka dni wcześniej, łamiąć zasady. „Zostaliśmy wezwani do pomocy w tej sprawie. To było bardzo smutne” – powiedział Rich. Visitor Aloha Society of Hawaii jest organizacją, która pomaga potrzebującym osobom spoza stanu.

Na Hawajach obowiązują jedne z najsurowszych zasad kwarantanny w USA, z grzywnami i deportacjami umyślnych przestępców. Mimo to w ciągu ostatnich kilku tygodni doszło do wielu przypadków naruszeń prawa. Niektóre osoby  przyłapano na publikowaniu zdjęć w mediach społecznościowych podczas nielegalnych  wycieczek na plażę.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na Hawajach 762 osoby uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19. Jak dotąd 17 osób zmarło.

foto: Pixabay