Historyczna wyspa na sprzedaż. W planach luksusowy hotel

Wyspa Drake’a

6 milionów funtów, czyli prawie 30 mln zł. Tyle ma kosztować perełka z czasów elżbietańskich. Dzięki pozwoleniu na budowę, w planach jest przekształcenie wyspy w luksusowy kurort w karaibskim stylu.

Wyspa Drake’a, nazwana na cześć sir Francisca Drake’a, który w 1577 r. wypłynął w podróż dookoła świata została opisana jako „klejnot w koronie Plymouth”.

Ta sześcioakrowa twierdza była wykorzystywana jako centrum religijne, więzienie za czasów Karola II, a ostatnio nawet jako ośrodek szkoleniowy, który zamknął swoje podwoje niemal 30 lat temu. Obecny właściciel wyspy, Dan McCauley kupił tę ziemię w 1995 r. za prawie 2 mln zł, a dziś wystawił ją na sprzedaż za niecałe 30 mln zł. Syn McCauley’a powiedział, że chce, aby to miejsce powróciło do życia.

Pozwolenie na przekształcenie wyspyw luksusowy hotel i spa, wraz z zapleczem konferencyjnym i elegancką restauracją już zostało przyznane. Wiadomo także w jakim stylu powstanie. W nowej inwestycji znajdzie się miejsce na bar, recepcję i restaurację. W drugim budynku zaś znajdzie się uzdrowisko. Deweloperzy planują również przekształcić dom gubernatora w kawiarnię. Jednak ze względu na złożoność procesu rewitalizacji i fakt, że na wyspie obecnie nie ma elektryczności, nie została jeszcze wyznaczona data oddania do użytku planowanej inwestycji.

źródło: WP
foto: Wikimedia Commons


IT&CMA