Hiszpania i Grecja z kwarantanną? Ucierpi sześć milionów brytyjskich turystów

Hiszpania

Fot. Unsplash

Wakacyjne plany prawie sześciu milionów Brytyjczyków mogą zostać zrujnowane, jeśli Hiszpania i Grecja zastosują ograniczenia na wzór francuskich. 

Z analiz brytyjskiej Partii Pracy wynika, że ​​około 5 857 558 osób z już zarezerwowanymi wakacjami zostanie zmuszonych do kwarantanny w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu delta koronawirusa.

Rząd wprowadził zwolnienie z wymogu izolowania się w domu przez 10 dni dla w pełni zaszczepionych osób powracających z krajów znajdujących się na liście bursztynowej. Jednak dla Francji zwolnienie zostało usunięte z powodu obaw związanych z wariantem beta koronawirusa, tworząc przypadek „bursztynowego plusa” w systemie sygnalizacji świetlnej dla podróży zagranicznych.

Niedawno pojawiły się spekulacje, że na listę bursztyn plus może zostać wciągnięta Grecja i Hiszpania>>

Urzędujący rząd tych doniesień jednak nie potwierdził. Natomiast sekretarz ds. transportu z gabinetu cieni Partii Pracy Jim McMahon, powiedział: „Rodziny, które ufnie zarezerwowały wakacje, teraz ryzykują stratą – 10-dniowa kwarantanna po prostu nie jest opcją dla wielu osób, które już zmagają się finansowo z powodu pandemii”.

Szacunkowa liczba osób, które zarezerwowały wakacje w tych trzech krajach, została obliczona na podstawie oficjalnych danych dotyczących przeszłych podróży, skorygowanych o mniejszą skłonność do podróżowania w czasie pandemii.

 


ASEAN Tourism Forum