Hotel w wytwórni papierosów

Hotel Tobaco w Łodzi

Hotel Tobaco w Łodzi został nominowany do grona najlepszych butikowych hoteli  „Poland’s Leading Boutique Hotel 2015” podczas 22 edycji konkursu World Travel Awards.

Nominacje i nagrody konkursowe World Travel Award zostały przez media światowe i przez „The Wall Street Journal” określone jako „The Oscars of The Travel Industry”. Wyjątkowo staranny wybór nominowanych podkreśla także slogan konkursu: „Travel Excellence Guaranteed”. Nagroda World Travel Award została ustanowiona w 1993 roku w celu uznania, nagrodzenia i uczczenia znaczących osiągnięć we wszystkich sektorach światowej turystyki. Branża turystyczna uważa konkurs za wyraz najwyższego uznania, jakie może otrzymać markowy produkt czy usługa w tej branży.

– Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, nominacją do nagrody World Travel Awards. Rok 2014 był dla naszego hotelu bardzo owocny.  Zanotowaliśmy wzrost liczby gości indywidualnych, grup turystycznych, a przede wszystkim liczby organizacji konferencji w naszym hotelu.  Jestem bardzo dumny z otrzymania tej nominacji, tak samo jak ze wszystkich pozostałych nagród i wyróżnień, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Jest to dla nas niezwykle cenne wyróżnienie i mamy nadzieję, że nie będzie ostatnie w tym roku. Eksperci z branży turystycznej przyznający nominacje brali pod uwagę jakość i standard świadczonych usług w naszym obiekcie, jak również sprawdzali poziom zadowolenia naszych gości. Nasza cała branża turystyczna uważa już nominację WTA za wyraz najwyższego uznania, jakie może otrzymać markowy produkt. Jest nam tym bardziej ogromnie miło, że jakość usług w Hotelu Tobaco ponownie została tak wysoko oceniona. Jesteśmy również bardzo świadomi, że utrzymanie tak wysokiego standardu to trudna praca całego naszego zespołu.  Wyróżnienie Hotelu Tobaco to doskonała również promocja dla miasta Łodzi. To ogromna szansa na pokazanie jak Łódź wspaniale rozwija się i czym wyróżnia się na mapie prestiżowych europejskich destynacji turystycznych – mówi Artur Trukawiński, Dyrektor Generalny Hotelu Tobaco i Zamku w Janowie Podlaskim.

Do kategorii „Poland’s Leading Boutique Hotel 2015” zakwalifikowane zostały cztery hotele z Polski. Finalistów wyłoniło grono międzynarodowych ekspertów poprzez szczegółowe analizy i oceny hoteli pod kątem innowacyjności, oferty, jakości, standardów świadczonych usług oraz poziomu zadowolenia gości korzystających z tych obiektów.

Hotel Tobaco w Łodzi oferuje swoim gościom 115 pokoi. Zyskał uznanie jako doskonałe miejsce do organizacji konferencji w Łodzi posiadając 5 sal konferencyjnych oraz poprzez wielokrotnie nagradzaną restaurację „U Kretschmera” oferującą kuchnie „Czterech Kultur”. Hotel Tobaco posiada na swoim koncie liczne lokalne i międzynarodowe nagrody w tym dwie „European Property Awards 2014” za najlepsze wnętrza zaprojektowane przez Łódzką Pracownie Architektoniczną Luizy Jodłowskiej EC-5 Architekci.

Hotel Tobaco w Łodzi to odrestaurowany budynek dawnej Wytwórni Papierosów przy ulicy Kopernika 64 należący do Grupy Arche, która posiada w swoim portfolio również hotele historyczne: Pałac Łochów, Pałac Sieniawa, Zamek Biskupi Janów Podlaski ( w trakcie realizacji ), Hotel Puławska Residence w Warszawie, Hotel Arche w Siedlcach, Apartamenty hotelowe w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie.